Hotel 1231 – Nowe Kino 1410 w Toruniu – MAJ

Opublikowano: 8 kwietnia 2022 r.

Data i czas
5 maja 2022 r. (czwartek) – 27 maja 2022 r. (piątek)
19:00–22:00

Kategorie
Film

Mapa niedostępna

Niedawno otworzyliśmy kino w hotelu, w naszym repertuarze znajdziecie Państwo transmisje z MET Opery w Nowym Jorku, wybitne przedstawienia National Theatre, filmy o sztuce oraz ambitne filmy.

Kameralne kino, liczy tylko 23 miejsca, każdy fotel ma swój stolik.

Informacje o repertuarze oraz możliwość zakupu biletów: https://ginoclock.pl/repertuar/

 

MAJ

5.05.2022 | godz. 19.00
ART BEATS
KLIMT i SCHIELE. EROS I PSYCHE;  CZAS 90’

Film dokumentalny „Klimt i Schiele. Eros i Psyche”, opowiada o tym niezwykłym momencie dla sztuki, literatury i muzyki, w którym wśród artystów krążą nowe idee. Freud odkrywa popędy psychiki, a kobiety zaczynają walkę o uzyskanie niezależności. Gustav Klimt – symbolista tworzy nowy prąd artystyczny – secesję. A wszystko to na szerszym tle – zakończenia I Wojny Światowej i szalejącej epidemii grypy hiszpanki.

 

6.05.2022 | godz. 19.00
NATIONAL THEATRE LIVE
BOOK OF DUST – LA BELLE SAUVAGE;  CZAS 180’

Akcja tej porywającej adaptacji powieści Philipa Pullmana osadzona jest dwanaście lat przed wydarzeniami z kultowej trylogii „Mrocznych materii ”. Twórcy sztuki zapraszają do fantastycznego świata wykreowanego przez autora powieści młodzieżowych. Tym razem trafiamy w sam środek potężnego sztormu. Podczas, gdy bohaterowie walczą z nieubłaganymi falami, ich przeciwnicy nie cofną się przed niczym, by zapanować nad Pyłem: tajemnicą, która dla jednych jest zbawieniem, a dla drugich przekleństwem.

 

7.05.2022 | godz. 18.55
MET OPERA LIVE
TURANDOT;  CZAS 206’ ( z dwiema przerwami)
Giacomo Puccini

Ukraińska sopranistka Liudmyla Monastyrska w roli księżniczki Pucciniego – Turandot, w okrzykniętej wizytówką Met olśniewającej inscenizacji Franca Zeffirellego. W roli niezłomnego księcia, zdeterminowanego by zdobyć serce Turandot, wystąpi tenor Yonghoon Lee. Parze wybitnych śpiewaków partnerować będzie sopranistka Ermonela Jaho jako oddana służka Liù oraz bas Ferruccio Furlanetto jako niewidomy król Timur. Dyryguje Marco Armiliato.

 

12.05.2022 | godz. 19.00
ART BEATS
RAFAEL MŁODY GENIUSZ;  CZAS 90’

Film zanurza nas w epokę renesansu i ukazuje wysublimowaną sztukę Rafaela.  Odkrywamy portrety niezwykłych kobiet: Matki, Przyjaciółki, Sekretnej Kochanki i Klientki, których osobowości rozkwitają na płótnach. Matka, która zmarła, gdy artysta miał zaledwie osiem lat. Wielbicielki, które wspierały go na drodze do sukcesu. Kobieta, która niemal przyczyniła się do jego śmierci. Istniały naprawdę lub były tylko wytworem wyobraźni. Rafael (1483-1520) uwiecznił ideał niebiańskiego piękna.

 

13.05.2022 | godz. 19.00
KOMEDIA FRANCUSKA
ŚWIĘTOSZEK;  CZAS 138’

W 2022 roku przypada 400. rocznica urodzin mistrza komedii, Moliera. Jubileusz świętujemy prezentując kolejną komedię jego autorstwa, wystawioną przez zespół Komedii Francuskiej – teatr w cieszący się wybitną estymą. Reżyser, Ivo van Hove odkrywa oryginalną wersję, ocenzurowaną w 1664 roku przez ówczesnego króla, dzień po premierze.  Spektakl w tej wersji był zatem wystawiany tylko raz w historii !

 

19.05.2022 | godz. 19.00
ART BEATS
GALERIA UFFIZI WE FLORENCJI: PODRÓŻ W GŁĄB RENESANSU; 90’

Ta projekcja to o wiele więcej niż zwykły film dokumentalny o sztuce: to wielowymiarowa, multisensoryczna podróż do czasów włoskiego renesansu dzięki najpiękniejszym, reprezentatywnym dziełom sztuki tego okresu. Po raz pierwszy w kinach na całym świecie zwiedzić można na ekranie wielki zabytek, jakim jest Florencja. Dzięki technologii 3D film zapewnia bezprecedensowe wrażenia wizualne: dzieła sztuki mówią same za siebie z całą mocą swego niezwykłego piękna wzmocnionego przez 3D.

 

20.05.2022 | godz. 19.00
NATIONAL THEATRE LIVE
CYRANO DE BERGERAC; 180’

Kolejny brawurowy hit na ekranie Kina 1410. James McAvoy (znany z X-Men’a, Pokuty, Splitu) powraca na scenę w nowej, innowacyjnej adaptacji Cyrano de Bergerac prosto z londyńskiego West Endu. Przezabawna historia dumnego żołnierza i znakomitego poety, Cyrano de Bergerac, który wydaje się mieć wszystko: lotny umysł, poczucie humoru, wielkie serce… i nos tak duży, że przysłania mu szanse na znalezienie miłości.

 

21.05.2022 | godz. 18.55
MET OPERA LIVE
ŁUCJA Z LAMERMOORU; czas 224’ (z dwiema przerwami)
Gaetano Donizetti

Sopranistka Nadine Sierra wciela się w jedną z najwspanialszych i najbardziej charakterystycznych operowych ról – w Łucję z Lammermooru, udręczoną heroinę z dzieła Donizettiego – w nowej inscenizacji australijskiego reżysera teatralnego i filmowego Simona Stone’a. W roli Edgara, ukochanego Łucji, zobaczymy tenora Javiera Camarenę, partię despotycznego brata tytułowej bohaterki zaśpiewa baryton Artur Ruciński, zaś partię Rajmunda, opiekuna Łucji, zaśpiewa bas Matthew Rose. Dyryguje Riccardo Frizza.

 

26.05. 2022 | godz. 19.00
ART BEATS
BOTTICELLI, FLORENCJA I MEDYCEUSZE; CZAS 94’

Nowy film z cyklu Art Beats przedstawia życie i twórczość tego niezwykłego malarza. Nastrojowe rekonstrukcje, urzekające florenckie widoki, renesansowe arcydzieła, które wpłynęły na sztukę współczesną, oraz wypowiedzi znakomitych ekspertów – Botticelli, Florencja i Medyceusze to gwarancja niezapomnianych filmowych i artystycznych doznań.

 

27.05.2022 { godz. 19.00
KOMEDIA FRANCUSKA
CHORY Z UROJENIA;  CZAS 136’

W roku Molièra propozycja ponadczasowego klasyka w wykonaniu zespołu Komedii Francuskiej. Argana, zrzędliwego hipochondryka, otacza dwór skorumpowanych, wykorzystujących go lekarzy. W życiu rodzinnym Argan jest ojcem-tyranem, który usiłuje zmusić córkę do małżeństwa, ignorując jej uczucia. Wstrętna macocha tylko podsyca konflikt. Dzięki wytrwałości i podstępom służącej, intencje poszczególnych postaci wychodzą na jaw.

Skip to content