II Warsztaty scenariuszowe w Kinie CAMERIMAGE

Opublikowano: 20 października 2022 r.

Data i czas
22 października 2022 r. (sobota)
14:00–21:00

Lokalizacja
Kino CAMERIMAGE (Rynek Nowomiejski 28)

Kategorie

Organizator
Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

Wczytuję mapę...

Kolejne spotkanie w ramach warsztatów scenariuszowych w Kinie CAMERIMAGE już w najbliższą sobotę!
Zapraszamy na cykliczne zajęcia z 👉 Magdaleną Wleklik – doświadczoną scenarzystką i przewodniczącą Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Warsztaty adresowane są do wszystkich zainteresowanych problematyką tworzenia scenariusza filmowego i kreatywnego pisania. Z propozycją warsztatów zamierzamy dotrzeć zwłaszcza do osób, które mają już pierwsze amatorskie doświadczenia w tworzeniu form literackich i filmowych.
Zajęcia są dla uczestników okazją do poznania własnych możliwości twórczych i podniesienia umiejętności w zakresie sztuki filmowej. Zaczniemy od poszukiwania inspiracji, a po selekcji pomysłów zajmiemy się ich rozwojem. Pomocna będzie przy tym baza polskich scenariuszy z Biblioteki Scenariuszy Filmowych. Rozmawiać będziemy o najważniejszych dziełach z historii, a także współczesnych, powszechnie znanych filmach. Spotkania przebiegać będą w otwartej, kreatywnej formie.
👉 Spotkanie II – sobota 22 października 2022 r.
Temat: Od zera do bohatera
Przebieg zajęć:
👉 godz. 14.00 – część teoretyczno-praktyczna
Kim może być filmowy bohater? Co sprawia, że chcemy na niego patrzeć, słuchać go? Co takiego robi, że za nim podążamy? Skonstruujemy idealnego protagonistę. Potem dobierzemy mu nie mniej idealną obsadę. Wrzucimy ich w akcję i poobserwujemy, jak sobie radzą. Jedno jest pewne – skonfliktują się. Bo przecież konflikt jest esencją filmowej fabuły. Ustalimy stawkę, o jaką walczą i na koniec zdecydujemy, kto zwycięży. Jednym słowem – nakręcimy w wyobraźni wspólny film.
👉 godz. 16.00 – część konsultacyjna
Osoby biorące udział w warsztatach mogą przedstawić i omówić swój pomysł na scenariusz z prowadzącą i pozostałymi uczestnikami zajęć. Metodą pracy będzie w tej części burza mózgów.
👉 godz. 18.00 – pokaz filmu „Sonata” i spotkanie z Bartoszem Blaschke – reżyserem i autorem scenariusza (dla uczestników warsztatów wstęp wolny).
Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o zgłoszenia na adres 👉 office@ecfcamerimage.pl
Limit uczestników: 25 osób.
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.
Skip to content