Impro sobota z Artusem | Jo 2019 – Projekt Babel

Opublikowano: 22 kwietnia 2020 r.

Data i czas
25 kwietnia 2020 r. (sobota)
19:00–20:45

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Spektakle

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Zapewne znacie biblijną przypowieść, w której wszyscy ludzie mieszkający na ziemi mówili jednym językiem, porozumiewając się bez przeszkód. Wieża Babel… Oto ludzie pewnego dnia postanowili zbudować wieżę sięgającą nieba, nie zdając sobie nawet sprawy, że zmieni to wszystko w ich życiu. W kwietniowy sobotni wieczór zaprezentujemy Wam Projekt Babel – spektakl, w którym każdy improwizator posługiwał się swoim własnym językiem.

Na scenie, pod kierunkiem Małgorzaty Różalskiej, spotkali się Cédric Marschal (Francja), Billy Kissa (Grecja), Manuel Speck (Niemcy), Laura Doorneweerd-Perry (Holandia) i Nick Byrne (Australia). Sześć osób, sześć języków i jeden wspólny, uniwersalny sposób komunikacji – improwizacja. Jak myślicie, udało im się dogadać? Zobaczcie jak wiele, wyrażamy poza słowami!

Spektakle teatru improwizacji mają to do siebie, że każde przedstawienie to jednocześnie premiera i ostatnie granie. Nie ma przygotowanego scenariusza, wszystko jest tworzone na żywo. Stąd jest to sztuka ulotna. Co nam zatem pozostaje w trudnych czasach kwarantanny? Sięgnięcie po nagrania i ożywienie magii dawnych sztuk.

Skip to content