Infinito Quartet | Muzyka Filmowa [Koncert z Publicznością]

Opublikowano: 22 lutego 2021 r.

Data i czas
28 lutego 2021 r. (niedziela)
18:00–19:30

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Czy chcielibyście zobaczyć piękne wnętrza Dworu Artusa przy akompaniamencie najpopularniejszych ścieżek dźwiękowych ostatnich lat? A może pragniecie usłyszeć największe przeboje muzyki filmowej w kameralnych aranżacjach? Jeśli tak to ten koncert jest dla Was!

Specjalnie dla Was z okazji stopniowego powrotu do normalności wraz z toruńskim Infinito Quartet wybraliśmy niezwykły repertuar poruszających utworów filmowych, które nikogo nie pozostawią obojętnym!

Gra o TronRóżyczkaLista Schindlera i wiele innych tematów skomponowanych przez największych kompozytorów muzyki filmowej, zabrzmią w Sali Wielkiej. To jedyna i niepowtarzalna okazja, by na żywo, w kameralnych aranżacjach posłuchać dokonań Johna Williamsa, Michała Lorenca czy Ramina Djawadiego. Co ciekawe zabrzmią również niezwykłe piosenki, które ubarwiły niejeden film. Pośród nich znajdzie się Hallelujah – który to brawurowo wykonał Rufus Wainwright w filmie Shrek – Tango Por una Cabeza Zapachu kobiety, czy Shallow z Narodzin Gwiazdy – w oryginale wzruszająco śpiewany przez Lady Gagę i… Bradleya Coopera. Ostatni dzień lutego roku 2021 to będzie kameralno-filmowa uczta!

Infinito Quartet to dwukrotne laureatki Stypendium Prezydenta Miasta Torunia. Zespół od 2013 roku wykonuje zarówno muzykę klasyczną, jak i utwory lżejszego gatunku, od tanga po liczne przeboje muzyki filmowej, rozrywkowej i jazzowej.

Wystąpią:

  • Paulina Burczyńska – I skrzypce
  • Kinga Politowska – II skrzypce
  • Zuzanna Wiśniewska – altówka
  • Klaudia Marzec – wiolonczela
Skip to content