Inner Portrait | wystawa Joanny Dąbkiewicz-Luścińskiej

Opublikowano: 16 lipca 2020 r.

Data i czas
17 lipca 2020 r. (piątek) – 15 września 2020 r. (wtorek)
10:00–16:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Zapraszamy do Galerii Muz przy ulicy Podmurnej na wystawę Inner portrait toruńskiej malarki Joanna Dąbkiewicz-Luścińska.
Artystka studiowała na Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni profesora Wojciecha Sadleya. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i rysunkiem. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych.
W naszej galerii pokaże zestaw portretów i nie tylko. Twórczość Luścińskiej oscyluje pomiędzy abstrakcją a figuratywną ekspresją. Główne fascynacje to: postać, figura, portret, a także ostatnio pejzaż. Nie interesuje jej to, jak ludzie wyglądają, ale to, co ich porusza. W polu jej zainteresowań stoi obszar wrażeń i zapis przemijania.
W swoim wstępie do wystawy Anna Kroplewska-Gajewska pisze: (…) Siłą tych portretów jest dialog, który malarka umożliwia odbiorcy ze swymi modelami. Zastanawiamy się w nim nad ich losem, pewnie także dlatego, że są podobni do nas – nieco niedookreśleni wizualnie, niedopracowani w szczegółach i lekko zamknięci we własnych światach.
W wernisażu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.
Wystawa czynna od 17.07. do 15.09.2020 w Galerii Muz na Podmurnej od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00.
Skip to content