Janusz Leon Wiśniewski w Książnicy Kopernikańskiej

Opublikowano: 20 sierpnia 2020 r.

Data i czas
2 września 2020 r. (środa)
18:00–19:30

Lokalizacja
Książnica Kopernikańska (ul. Słowackiego 8)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Książnica Kopernikańska

Wczytuję mapę...

Janusz Leon Wiśniewski (ur. 18 sierpnia 1954 w Toruniu) – naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (także UMK), doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).
Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią „Samotność w sieci”, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP.
Ciekawostka: Teatr Baltijskij Dom w St. Petersburgu w Rosji w 2009 r. wystawił sceniczną wersję „Samotności w sieci”. Przedstawienie od ponad 10 lat nie schodzi z afisza, wystawiane jest 1-2 razy w miesiącu.
W 2002 r. w ksiągarniach pojawiła się „Martyna”. Wiśniewski stworzył tę książkę wspólnie z internautami. „Martyna” składa się z trzech opowiadań. Początek każdego napisał Wiśniewski, resztę dopisali użytkownicy sieci. Spośród nadesłanych propozycji pisarz wybrał najlepsze – jego zdaniem – zakończenia. Ten swoisty eksperyment literacki był sporym sukcesem wydawniczym – pierwsze wydanie „Martyny” rozeszło się w nakładzie 35 tys. egz.
Tłumaczenia jego książek ukazały się w 19 krajach: Rosji, Chinach, Włoszech, Turcji, Holandii, Belgii, Rumunii, Chorwacji, Słowacji, Czechach, na Węgrzech, na Ukrainie, w Bułgarii, Albanii, Wietnamie, na Litwie, na Białorusi, na Łotwie i w Armenii.
Był (od kwietnia 2004 do sierpnia 2019 roku) stałym felietonistą miesięcznika „Pani”. Książki: „Intymna teoria względności”, „Molekuły emocji”, „Sceny z życia za ścianą”, „Zbliżenia”, „Ukrwienia”, „Moja bliskość największa”, „Ślady”, „Udręka braku pożądania” oraz „Spowiedź niedokończona” są zbiorami (rozszerzonych) tekstów drukowanych na łamach tego czasopisma.
Uwaga: Liczba miejsc na spotkaniu ograniczona. Wstęp wyłącznie za okazaniem darmowej wejściówki, którą odbierzesz w wypożyczalni Książnicy Kopernikańskiej. Wejściówki wydajemy od poniedziałku, 24 sierpnia do wyczerpania. Jedna osoba może odebrać nie więcej niż dwie wejściówki.
Pamiętaj, aby na spotkanie przyjść w maseczce zakrywającej usta i nos. Osoby bez maseczek nie będą wpuszczane.
Spotkanie odbędzie się dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa

Kujawsko-Pomorskie

.

Skip to content