Jarmark-Eko Braci Zakonnych

Opublikowano: 17 marca 2022 r.

Data i czas
19 marca 2022 r. (sobota)
12:00–16:00

Lokalizacja
Zamek Krzyżacki (ul. Przedzamcze 3)

Kategorie
SpotkaniaWarsztaty

Wczytuję mapę...

Wiosna to okres, w którym wszystko budzi się do życia, żegnamy zimę i witamy nową energię. To też doskonały moment, aby zatrzymać się na chwilę i spojrzeć szerzej na zmiany zachodzące w środowisku naturalnym. Doskonałym miejscem do tego będzie Jarmark Eko Braci Zakonnych, podczas którego nie zabraknie ekologicznych atrakcji. W sobotę 19 marca w malowniczej scenerii Zamku Krzyżackiego, torunianie będą mogli oczyścić głowę i dowiedzieć się, jak dbać o swoje zdrowie w zgodzie z naturą oraz wziąć udział w warsztatach i stworzyć „coś z niczego”. To będzie uczta dla duszy i ciała!

Jarmark Eko Braci Zakonnych odbędzie się w sobotę 19 marca 2022 roku w godzinach od 12:00 do 16:00. Odwiedzający w tym dniu Zamek otrzymają w ramach biletu wstępu smaczną, zdrową niespodziankę. Wydarzenie ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców Torunia na temat wagi dbania o środowisko naturalne oraz własne zdrowie. Podczas jarmarku zwiedzający będą mogli wziąć udział w atrakcjach poruszających tematykę ekologiczną. Warsztaty „zero waste”,  stoiska ze zdrową żywnością i konsultacje diabetologiczne, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych tego dnia. Każdy z gości otrzyma praktyczne wskazówki, jak cieszyć się pełnią życia w duchu eko, less waste i slow life, a na wielbicieli naturalnej żywności będą czekać stoiska z ekologicznym miodem od Pasieki „PAUL” oraz zdrowe jedzenie od „Persa”.

Na najmłodszych torunian czeka zabawa przy tworzeniu ekologicznej marzanny  i tradycyjne powitanie wiosny. Nie zabraknie również konkursów i zabaw przy stoisku Centrum Edukacji Ekologicznej EcoKid MPO, gdzie dzieci dowiedzą się, jak sprzątać z głową i w zgodzie z naturą. Troska o środowisko jest niezwykle ważna, a świadomość jej ochrony powinna być mocno zakorzeniona w każdym człowieku – Lasy Państwowe, poprzez różnorodne gry pokażą, zarówno dzieciom, jak i dorosłym, jak być bardziej eko.

Życie w zgodzie z naturą, to również troska o naszych pupili, dlatego też odwiedzający jarmark będą mogli przyjrzeć się manufakturze szycia rzeczy dla psów i kotów wystawionych na stanowisku „Persa”. Każdy z nas może wprowadzić ekologiczne zasady do swojej codzienności i zadbać o środowisko, a udział w jarmarku na Zamku Krzyżackim może być początkiem tej przygody.

Do wejścia na teren Jarmarku Eko Braci Zakonnych uprawniać będą bilety w cenie 20 zł – bilet normalny oraz 12 zł – bilet ulgowy dostępne w kasie na Zamku Krzyżackim w Toruniu oraz na stronie bilety24.pl.

 

Skip to content