Jazz w pałacu: Adam Czerwiński – 40-lecie pracy artystycznej

Opublikowano: 28 lipca 2023 r.

Data i czas
1 sierpnia 2023 r. (wtorek)
19:00–20:30

Lokalizacja
Teatr Muzyczny (ul. Żeglarska 8)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Teatr Muzyczny

Wczytuję mapę...

🎵Jubileuszowy koncert z okazji obchodów 40-lecia pracy artystycznej Adama Czerwińskiego. Lata jego działalności to niezliczona liczba koncertów, nagrań, wydanych płyt i współpraca z wybitnymi muzykami z całego świata. Podczas koncertu w Toruniu usłyszymy kilka kompozycji leadera oraz najpiękniejsze – jego zdaniem – standardy muzyki, nie tylko jazzowej.
🎵Adam Czerwiński to wybitny polski perkusista, kompozytor, aranżer oraz producent muzyczny. W trakcie prawie czterdziestoletniej kariery, koncertował i nagrywał z całą plejadą gwiazd jazzu. Wystarczy wymienić Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Wojtka Karolaka, czy Janusza Muniaka. Art Farmer, Eddie Henderson, Bennie Maupin, Larry Goldings, Garry Bartz, Nigel Kennedy, John Scofield, to z kolei światowa czołówka z którymi współpracował.
🎵Przez prawie 25 lat współtworzył projekty Jarosława Śmietany. Ma na swoim koncie ponad 100 nagranych płyt jako sideman oraz 8 jako leader własnych formacji. Pomysłodawca i organizator festiwalu „Jazz w Lesie” który w tym roku odbył się po raz 25ty. Przed dwoma laty założył wydawnictwo płytowe AC RECORDS, które specjalizuje się w nagrywaniu oraz produkcji płyt winylowych na najwyższym audiofilskim poziomie. Od kilku lat prowadzi własne wydawnictwo płytowe AC Records. Pod tym szyldem nagrywa i produkuje głównie płyty winylowe które uznawane są w świecie Audio za wzorcowe.
🎵Podczas koncertu w toruńskim tetrze muzycznym towarzyszyć mu będą dwaj muzycy: saksofonista Kent Sanger i pianista Kajetan Galas.
🎵Kent Sangstert to jeden z czołowych kanadyjskich saksofonistów jazzowych. Jest prawdziwie wszechstronnym muzykiem cieszącym się najwyższym uznaniem. Znakomity kompozytor i aranżer zaangażowany w szeroko rozumianą branżę muzyczną; lokalnie, w kraju i za granicą.
🎵Kajetan Galas to z kolei organista, pianista, nauczyciel akademicki, laureat pierwszego miejsca w kategorii „organy” według ankiety krytyków magazynu „Jazz Forum” w 2020 i 2022 roku oraz pierwszego miejsca według ankiety czytelników w 2021 roku, oficjalny artysta Hammond Polska. Lider autorskiej formacji Organ Spot, z którą wydał debiutancki album w 2012 roku. Członek wielu zespołów, m.in. Michał Urbaniak ORGANATOR, Stanisław Soyka & Arek Skolik Trio, Margo Zuber, Yarosh Organ Trio, Patrycjusz Gruszecki Trio. Nagrał dwanaście długogrających albumów muzycznych wydanych na płytach CD
📍Koncert odbędzie się 1 sierpnia o godz. 19:00 w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu przy ul. Żeglarskiej 8.
📍Bilety dostępne na: https://teatrmuzyczny.torun.pl/…/jazz-w-palacu-adam…
Skip to content