Jazz w pałacu – Jerzy Małek Quartet

Opublikowano: 30 czerwca 2022 r.

Data i czas
30 czerwca 2022 r. (czwartek)
19:00–20:30

Lokalizacja
Teatr Muzyczny (ul. Żeglarska 8)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Teatr Muzyczny

Wczytuję mapę...

Jeden z najlepszych polskich trębaczy, a także kompozytor i nauczyciel akademicki. Jerzy Małek ze swoim nowym materiałem „Gravity” już 30 czerwca w Teatrze Muzycznym w Toruniu w ramach cyklu „Jazz w pałacu”!
W ostatnich dwóch dekadach zdobył uznanie jako twórca własnej muzyki, lider autorskich projektów oraz sideman. Dzięki współpracy z takimi artystami jak: Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt czy Marek Dyjak, dał się poznać jako wszechstronny muzyk, kompozytor i aranżer. Jego działania, jako czynnego scenicznie artysty, zostały także docenione przez dziennikarzy związanych z magazynem Jazz Forum, w którym wielokrotnie zajmował czołowe pozycje w ankietach Jazz Top w kategorii Najlepszy Trębacz Roku. W 2012 roku był dwukrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej „Fryderyki” w kategoriach Najlepszy Muzyk Jazzowy oraz Najlepszy kompozytor i aranżer.
Jerzy Małek – trąbka, flugelhotn
Jan Smoczyński – keyboard
Marcin Pospieszalski – bas
Sebastian Frankiewicz – perkusja
Podczas koncertu w Toruniu artysta zaprezentuje utwory ze swojego najnowszego krążka, który pojawił się wiosną – „Gravity”. Muzyka, która znalazła się na płycie to fuzja wielu gatunków połączonych ze sobą̨ niczym nieposkromioną jazzową improwizacją. W ramach koncertu usłyszymy również utwory z płyty „Black Sheep”, a także kilka innych niespodzianek.
Skip to content