Jazz w pałacu – Michał Bąk Quartetto

Opublikowano: 14 lipca 2022 r.

Data i czas
21 lipca 2022 r. (czwartek)
19:00–21:00

Lokalizacja
Teatr Muzyczny (ul. Żeglarska 8)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Teatr Muzyczny

Wczytuję mapę...

Kwartet gdańskiego kontrabasisty – Michała Bąka – wystąpi w toruńskim Teatrze Muzycznym w ramach cyklu koncertów „Jazz w pałacu”. Zespół umiejętnie łączy muzykę jazzową z klasyczną, przez co wyraża swoje przeżycia i doświadczenia. W Toruniu zaprezentuje utwory ze swojego drugiego albumu „Fortress”.
Ideą zespołu jest łączenie światów muzyki jazzowej i klasycznej ze współczesną improwizacją. Za pomocą różnych środków wyrazowych inspirowanych dawnymi mistrzami muzyki klasycznej oraz współczesnymi technikami wykonawczymi, próbują wyrazić swoje aktualne przeżycia i doświadczenia. Zespół wystąpi w składzie:
Michał Bąk – kontrabas
Emil Miszk – trąbka
Jakub Klemensiewicz – saksofon tenorowy
Sławek Koryzno – perkusja
Podczas koncertu w Toruniu zaprezentują przede wszystkim utwory ze swojego drugiego albumu „Fortress”. Nazwa albumu z angielskiego oznacza twierdzę, przestrzeń, w której czujemy się bezpiecznie, gdzie możemy znaleźć odpoczynek od zgiełku codzienności, naszych wątpliwości, czy problemów. Płyta i utwory na niej zawarte, mają przenosić słuchaczy właśnie do takiego miejsca – wolnego od zmartwień i szarej rzeczywistości.
Michał Bąk, lider zespołu, pochodzi z Gdańska. Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku 10 lat i od tego czasu jego kariera muzyczna wciąż się rozwija. Jest laureatem licznych konkursów kontrabasowych jak i jazzowych. Jako kontrabasista specjalizuje się nie tylko
w muzyce jazzowej, ale także w historycznym wykonawstwie muzyki dawnej pracując jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy. Współpracuje z wieloma zespołami oraz artystami biorąc udział w licznych koncertach w Polsce i za granicą.
Koncert Michał Bąk Quartetto w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym przy ul. Żeglarskiej 8, odbędzie się w piwnicy teatru, w czwartek 21 lipca o godz. 19:00
Bilety na wydarzenie dostępne na stronie internetowej oraz w kasie teatru.
Skip to content