Kameralistyka wiolonczelowa dawniej i dziś

Opublikowano: 15 października 2020 r.

Data i czas
30 października 2020 r. (piątek)
19:00–20:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Sonatami pierwotnie nazywano każdy utwór instrumentalny, w przeciwieństwie do wokalnego – kantaty. Na przestrzeni wieków sonata – wytworzyła jednak własną specyficzną formę muzyczną, po którą chętnie sięgali najznamienitsi twórcy. W ramach koncertu w Dworze Artusa usłyszymy przegląd sonat na wiolonczelę znanych kompozytorów takich jak Schubert, Beethoven, Debussy, Poulenc, Bach czy Boccherini, zagranych przez Dominika Gawarkiewicza, Karoline Sekułę i Alexandre Natalie Rosol. Za każdą z sonat stoi niezwykła historia jej powstawania a osobowość twórcy pozostawia na niej rozpoznawalne dla koneserów muzycznych piętno.
W czasie koncertu usłyszymy utwory:
Franciszek Schubert – Sonata a-moll „Arpeggione” D 821
Ludwig van Beethoven – Sonata D-dur nr 5, op. 102 nr 2
Claude Debussy – Sonata d-moll
Francis Poulenc – Sonata FP 143
J. S. Bach Preludium z II suity d-moll, BWV 1008
L. Boccherini – Sonata A-dur – Adagio i Allegro
Dominik Gawarkiewicz – w wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na wiolonczeli w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia W Toruniu, którą w 2015 roku ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest uczniem VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu. Dominik jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Toruń, Miasta Torunia w Dziedzinie Kultury.
Karolina Sekuła – uczennica VI klasy w Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, w klasie fortepianu Marka Kamoli. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła pod okiem Marii Krzyżanowskiej, a następnie kontynuowała ją w klasie Aleksandry Soboń-Wakarecy. Jest laureatką konkursów pianistycznych oraz kameralnych.
Alexandra Natalie Rosol – uczennica V klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu. Kształci się pod kierunkiem Pani Doroty Bojarczuk. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych.
Liczba miejsc ograniczona.
Skip to content