Kino Letnie ECF Camerimage | „GORĄCY TEMAT”

Opublikowano: 8 lipca 2021 r.

Data i czas
9 lipca 2021 r. (piątek)
22:00–23:30

Lokalizacja
CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3)

Kategorie
Film

Organizator
Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

Wczytuję mapę...

Kolejne pokazy w Kinie Letnim już w najbliższy weekend! W piątek zapraszamy na film Jaya Roacha opowiadający historię kobiet, które przeciwstawiły się toksycznej atmosferze w jednej z największych sieci informacyjnych w USA. W rolach głównych zobaczymy Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie.
GORĄCY TEMAT (2020)
reż. Jay Roach, zdj. Barry Ackroyd
Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.
Gdzie?
Scena plenerowa za CKK Jordanki (Al. Solidarności 1-3, Toruń)
Bilety?
Bilety w cenie 15/12 zł dostępne do kupienia bezpośrednio na godzinę przed pokazami w kasie plenerowej, na terenie wydarzenia. Pula biletów jest ograniczona.
Do zakupu biletu ulgowego uprawnione są dzieci do lat 16 i osoby z niepełnosprawnością.
Osoby bez ważnego biletu wstępu nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania do kasy, bądź przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 1,5 metra odstępu od pozostałych oczekujących.
ZASADY SANITARNE
W ramach uczestnictwa w wydarzeniu należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa zgodnych z obecnymi wytycznymi sanitarnymi:
1. Obowiązek noszenia maseczek podczas wydarzenia
Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek. Osoby, które nie będą ich posiadały, nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celu zapewnienia bezpieczeństwa prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas seansu.
2. Dezynfekcja rąk przed wejściem na teren wydarzenia
Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu.
3. Zachowajmy odstęp, co najmniej 1,5 metra
Podczas poruszania się na terenie imprezy lub w kolejce do wejścia prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 1,5 metra od pozostałych uczestników wydarzenia.
4. Zakaz przesuwania krzeseł na terenie wydarzenia
Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie krzesła będą dezynfekowane.
Skip to content