Kino Letnie – „Green Book”

Opublikowano: 26 czerwca 2020 r.

Data i czas
28 czerwca 2020 r. (niedziela)
21:30–23:30

Lokalizacja
CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3)

Kategorie
Film

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Wczytuję mapę...

Podczas Święta Miasta nie zabraknie także seansu w ramach Kina Letniego, organizowanego na Scenie plenerowej za CKK Jordanki. Na specjalnym pokazie organizowanym w niedzielę, 28 czerwca, o godz. 21:30 torunianie będą mogli zobaczyć film „Green Book” (2018).

Film, za którego reżyserię odpowiada Peter Farrelly, opowiada historię drobnego cwaniaczka z Bronksu. Ten zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. W wyróżnionym trzema Oscarami filmie doskonałe role wykreowali Mahershala Ali i Viggo Mortensen.

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

Więcej informacji o Kinie Letnim na stronie: https://www.tak.torun.pl/scenaletnia/

Skip to content