Kokedama – planeta Małego Księcia | e-Warsztaty florystyczne

Opublikowano: 27 stycznia 2021 r.

Data i czas
16 lutego 2021 r. (wtorek)
17:40–18:40

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Kokedama to forma japońskiej sztuki wywodzącej się od bonzai. W dosłownym tłumaczeniu oznacza kulę mchu. Ulepiona jest z mieszanki ziemi i pokryta mchem, z rosnącą w niej rośliną. Może tworzyć wiszący ogród lub stać na podstawce, jak kwiat w naszym domu.
W drugiej połowie lutego przygotowaliśmy dla Was kolejną odsłonę kokedamy. Tym razem przyjrzymy się książce Mały Książę i wartościom, jakie ona niesie. Z żywych materiałów stworzymy własne planety Małego Księcia w formie kokedamy i dowiemy się, jak o nią dbać, aby baobaby nie opanowały całej planety… A baobaby, jak już zapewne wiecie to ziarna straszliwe, kiedy wyrosną zajmą całą planetę….
Zajęcia staną się idealną okazją do spędzenia wspólnego czasu w gronie najbliższych, tworząc własną niesamowitą planetę Małego Księcia!
Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza Google lub pod adresem: aleksandra.strzelec@artus.torun.pl – w odpowiedzi prześlemy szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu. Posługujemy się platformą Zoom.
Zajęcia poprowadzi dla Was Aleksandra Strzelec – animatorka i edukatorka kultury, florysta, plastyk i architekt krajobrazu.
Zajęcia są bezpłatne!
Warsztaty zarówno dla dzieci, jak i dorosłych
Skip to content