Kolumbijska Cumbia – warsztaty taneczne | poziom open

Opublikowano: 11 czerwca 2021 r.

Data i czas
19 czerwca 2021 r. (sobota)
10:00–14:00

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Podczas warsztatów nauczymy się podstawowych kroków Cumbii kolumbijskiej, która jest tańcem ludowym w rytmie 4/4.
Cumbia to zbieg trzech kultur indiańskiej, afrykańskiej i hiszpańskiej. Taniec opiera się na zalotach mężczyzny do kobiety, która raz go uwodzi ruchem bioder, a innym razem przepędzą. Te elementy tworzą elegancki, romantyczny taniec z rytmiczną muzyką w tle.
Warsztaty poprowadzi Ana Escorcia:
Pół polka pół Kolumbijka urodzona w Polsce, ale jak się śmieje, ta część z sercem niewątpliwie pochodzi z Kolumbii. Od lat związana z Ambasadą Kolumbii, aktywnie promuje kulturę swojej drugiej ojczyzny na wydarzeniach, festiwalach i w telewizji, pragnąc zachęcić nas wszystkich do inspirowania się latynoską filozofią – uśmiech, taniec i energia! Jak twierdzi z uśmiechem, z takim podejściem do życia mamy moc!
Założycielka grupy tanecznej Flores Latinas, znana z parkietów salsowych, uczestniczka wielu mistrzostw i festiwali tanecznych w kraju i na Świecie, nauczy nas podczas festiwalu czym jest kolumbijski taniec ludowy CUMBIA – jeden z najbardziej reprezentatywnych przejawów kultury kolumbijskiej. Musicie poczuć ten latynoski powiew i przenieść się z nami w czasie:)
Będzie się działo!
Warsztat jest bezpłatny!
Zapisy poprzez formularz (do 17 czerwca):
Wydarzenie w ramach 3. Festiwalu Kultury Podróży ŚwiatoPogląd
https://fb.me/e/IyHHrLnA
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele-Funduszu Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG
Skip to content