„Komeda: Reflections” – Maciej Tubis | Koncert

Opublikowano: 10 października 2023 r.

Data i czas
22 listopada 2023 r. (środa)
19:00–21:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Już 22 listopada 2023 roku podczas koncertu Macieja Tubisa zapoznamy się z dojrzałym, oryginalnym, a przy tym ujmująco intymnym i szczerym spojrzeniem na twórczość Krzysztofa Komedy, nieodżałowanego artysty, który, choć zakończył swoją karierę znacznie za wcześnie, to zostawił po sobie muzykę, która po latach wciąż potrafi zaskakiwać nowymi, interesującymi interpretacjami.

W trakcie koncertu usłyszymy kompozycje z pierwszego solowego albumu artysty pod tytułem „Komeda: Reflections”, na którym brzmienie fortepianu akustycznego zostało poszerzone o preparacje oraz syntetyzator analogowy. Dotychczasowe inspiracje pianisty minimalizmem zostały uzupełnione wpływami muzyki elektronicznej, filmowej i neoklasycznej. Głównym pierwiastkiem pozostaje improwizacja, która nie zaciera jednak melodyjności, fraz i tematów charakterystycznych dla twórczości Krzysztofa Komedy.

Maciej Tubis to aktywny na scenie od lat, wykształcony klasycznie pianista, który swój unikalny styl wypracował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio, z którym zarejestrował cztery świetnie przyjęte przez krytykę i publiczność albumy. Muzyk poszukujący, niestroniący od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Zakochany w fortepianie, w pełni oddany wrażliwości, jaką daje solowe obcowanie z tym instrumentem.

Bilety:
30zł / normalny
25zł / ulgowy

 

Skip to content