Koncert charytatywny dla Krzemyka | Dubska

Opublikowano: 9 marca 2021 r.

Data i czas
14 marca 2021 r. (niedziela)
18:00–19:00

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

[Koncert w Sali Wielkiej Dworu Artusa + live na fb]
Tomasz Krzemiński (Krzemyk) to muzyk, którego publiczność Dworu Artusa zna świetnie z koncertów w Sali Wielkiej oraz niezwykłych występów na ulicy Szerokiej. Kontrabas, melodyjny głos i charakterystyczne pogwizdywanie szybko stały się jego wizytówką muzyczną. Tomasz to także basista alternatywnych zespołów, który grał w takich zespołach, jak Neuma, Variete czy Dopamina. Aktualnie prowadzi projekt Krzemyk&Harry.
19 lutego 2021 roku Artystę dotknęła osobista tragedia – zmarła jego ukochana żona Kasia, pozostawiając w smutku męża i nastoletniego syna Kaia oraz wszystkich znajomych i bliskich.
Wiadomość poruszyła także świat kultury oraz fanów Krzemyka, którzy szybko utworzyli zbiórki, pozwalając Artyście na finansowe wsparcie i przetrwanie w tych trudnych chwilach.
W Dworze Artusa specjalnie dla Was wystąpi zespół Dubska, którego dwóch członków zespołu towarzyszyło Krzemykowi w jego muzycznych projektach.
Cały dochód z charytatywnego koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie Tomka Krzemińskiego – osoby i instytucje związane z realizacją koncertu oraz platformy sprzedażowe zrezygnowały z wynagrodzenia za koncert.
W sprzedaży internetowej oraz kasie Dworu Artusa dostępne będą bilety-cegiełki o wartości 25 zł, 50 zł i 100 zł – to Wy decydujecie jaką kwotą chcecie wesprzeć Artystę – https://artus.torun.pl/…/dupska-koncert-charytatywny…/
Dubska – polski zespół grający muzykę reggae, podaną na specyficzny dubskowy sposób. W swojej twórczości sięgają też po ska, soul, muzykę latynoską, nie stronią od akustycznych ballad czy nawet oldschoolowego disco. Powstali w 1999 roku w Bydgoszczy. W 2005 roku nagrali pierwszą płytę Dubska. Grali na Przystanku Woodstock i Ostróda Reggae Festiwal. W 2007 roku występowali w Polsce i Rosji z Gerbertem Moralesem, wokalistą Jah Division – pionierów reggae w Rosji. Zespół stworzył oficjalny hymn Ostróda Reggae Festival 2014. W ostatnich latach dotychczasową formułę muzyczną zespołów zaczął poszerzać o nowe źródła – współczesną elektronikę i alternatywny pop. Po 20 lat od stworzenia zespołu muzycy świętowali z fanami specjalnym koncertem z wieloma gośćmi na Ostróda Reggae Festival 2019. Członkowie zespołu znani są również z animacji wielu działań kulturalnych w swoim mieście. Jako Stowarzyszenie Get Up od 2018 roku organizują festiwal Get Up Bydgoszcz.
Skip to content