Koncert muzyki klasycznej | Dominika Eska & Andrzej Bondel

Opublikowano: 16 kwietnia 2021 r.

Data i czas
7 maja 2021 r. (piątek)
19:00–21:00

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Już pod koniec kwietnia [mamy ogromną nadzieję] w Sali Wielkiej Dworu Artusa wybrzmią największe przeboje muzyki klasycznej, rozrywkowej i jazzowej, a także kompozycje własne w aranżacji na skrzypce i fortepian w wykonaniu Dominiki Eski z akompaniamentem Andrzeja Bondela.
Dla wszystkich melomanów to wyjątkowa okazja na spotkanie z muzyką wykonywaną na żywo przez utytułowaną polską pianistkę – Dominikę Eskę, znaną z występów w kraju i za granicą – zarówno solo, jak i z orkiestrami.
Artystka koncertowała w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji, Szwecji, Rosji, Japonii, Włoszech, Bułgarii, Szkocji.
W Dworze Artusa w Toruniu wystąpi z akompaniamentem Andrzeja Bondela – nauczyciela gry na skrzypcach, muzyka orkiestrowego Opera Nova w Bydgoszczy oraz współpracownika Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy i Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Oboje artystów jest blisko związanych z naszym regionem.
🎹 Dominika Eska otrzymała zaszczytny tytuł – Regionalny Znak Jakości województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii kultura. Jest laureatką Srebrnej Karety za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, a także wielokrotną laureatką stypendium Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Torunia. Lokalnej publiczności znana jest także świetnie z koncertów podczas Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Probaltica w Toruniu w 2018 roku.
🎻 Andrzej Bondel jest doświadczonym nauczycielem gry na skrzypcach. Pracę pedagoga i rozbudzanie wrażliwości muzycznej uczniów łączy z występami na scenie oraz organizowaniem koncertów.
Koncert odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi obowiązującymi w dniu wydarzenia. Będziemy Państwa informować na bieżąco w wydarzeniu na artus.torun.pl
Skip to content