Koncert NIETRZASK + VELKRATIUK / Premiera płyty SZYBKO!

Opublikowano: 17 października 2022 r.

Data i czas
19 października 2022 r. (środa)
20:00–22:00

Lokalizacja
Lizard King (ul. Kopernika 3)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Lizard King Toruń

Wczytuję mapę...

NIETRZASK + VELKRATIUK / Premiera płyty „SZYBKO!”
Zespół Nietrzask wraca z nowym albumem! Z tej okazji zapraszamy do klubu Lizard King w Toruniu na premierowy koncert.
Na supporcie świetna, młoda formacja. VELKRATIUK.
19.10.2022
Start 20:00
Bilety na bramce: 20 PLN
—-
INFO O ZESPOŁACH
NIETRZASK powstał w Toruniu w 2014 roku a jego początki sięgają barowych spotkań, wspólnie wynajmowanych mieszkań i wieloletnich znajomości. Z tej towarzyskiej, małomiasteczkowej magmy zawiązało się indie-folkowe trio, które z czasem rozrosło się do pięcioosobowego składu. Zmienił się również charakter muzyki, coraz częściej zapuszczający się w rejony rockowe i post-punkowe.
W 2019 zespół podbił serce publiczności na trasie Męskiego Grania, rok później został toruńskim Wykonawcą Roku a 2021 wystąpił na dużej scenie festiwalu Pol’and’Rock.
14 października ukażę się trzeci album zespołu – „SZYBKO!”
Album zamawiać można w preorderze:
https://www.nietrzask.pl/sklep/szybko/
VELKRATIUK tworzą Aleksandra Krat, songwriterka pochodząca z Torunia i jej muzyczne wsparcie instrumentalno-kompozytorskie: Daniel Dziemitko, Karol Szczepaniak oraz Dawid Malak. Zespół powstał i tworzy w Bydgoszczy. Podczas pracy nad solowym materiałem Oli, radość z komponowania, nagrywania i wzajemna inspiracja sprawiły, że naturalnie wykrystalizował się skład zespołu VELKRATIUK będący już wspólnym przedsięwzięciem.
VELKRATIUK to muzyczny koktajl inspirowany dźwiękami neosoulu, lofi-popu czy też ambientu. W najbliższym czasie zespół nastawia się na spotkania koncertowe, podczas których można się będzie wzruszyć i potańczyć.
Solowa działalność Aleksandry Krat wspierana muzycznie przez członków zespołu VELKRATIUK zebrała wiele pozytywnych opinii dziennikarzy muzycznych,a jej utwory tj. „Roses”, „Samplejs” czy „Pestka”były prezentowane w audycjach radiowych.
LINK do streamingów singla „Wet Feet”:
https://ditto.fm/wet-fee
Skip to content