Koncert Open Blues

Opublikowano: 24 czerwca 2021 r.

Data i czas
27 czerwca 2021 r. (niedziela)
20:00–21:30

Kategorie
Koncerty

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Mapa niedostępna

Obchody Święta Miasta zakończy w niedzielę 27 czerwca grupa bluesowa Open Blues.

——-

Zespół Open Blues zadebiutował na polskiej scenie bluesowej w 2010r., jednak nasza historia zaczęła się już dwa lata wcześniej w Toruniu. W skład Open Blues wchodzi pięciu muzyków związanych z Nocną Zmianą Bluesa, Ireną Jarocką, Banaszak & the Best, Sławkiem Uniatowskim, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, zespołem Strusie 4, Side Effect, czy grupą Tortilla. To, co nas łączy, to przede wszystkim pasja.
Nasza pierwsza płyta o podobno dość mocnym tytule, „Seta w ryja”, zebrała wiele pozytywnych recenzji. Pisano o nas w takich pismach, jak „Magazyn Gitarzysta”, czy „Twój Blues”. Zrobiło się o nas głośno na wszelakich portalach internetowych związanych z bluesem, grano nas w radiowej Trójce. Zewsząd spływały gratulacje i słowa uznania.
Kariera płyty „Seta w ryja” nie zakończyła się jednak na gruncie polskim. Nasza muzyka dotarła aż za ocean, czyli tam, skąd blues się wywodzi. Amerykański magazyn „Blues Blast Magazine” nie skąpił pozytywnych recenzji, co zaowocowało tym, że można nas już usłyszeć w rozgłośniach radiowych w różnych zakątkach świata – nawet w Afryce!
Tytułowy przebój „Seta w ryja”, do którego nagraliśmy klip, został zaprezentowany także w najpopularniejszym serwisie informacyjnym Teleexpress, a Polskie Stowarzyszenie Bluesowe przyznało mu wyróżnienie, dzięki czemu znalazł się on w trzeciej już „Antologii Polskiego Bluesa”. To przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Znaleźliśmy się tam wśród takich muzyków, jak Tadeusz Nalepa, Józef Skrzek, Sławek Wierzcholski, Włodzimierz Nachorny, Adam Went, Ryszard „Skiba”Skibiński, Janusz Popławski, Leszek Winder, Andrzej Urny, Wojciech Karolak i wielu innych.
W lutym 2012 roku nakładem HRPP Records wydaliśmy nasz drugi album pt „Pięć złotych”. Na płytę składa się 11 utworów z polskimi tekstami utrzymanych w konwencji nowoczesnego bluesa. Także ta płyta otrzymuje pozytywne recenzje w prasie: Twój Blues, Bluesonline, fora internetowe, bluesowe audycje w rozgłośniach radiowych nie mogą się mylić….
Skip to content