Koncert Pauliny Przybysz / Gala zamknięcia MFF Tofifest Kujawy i Pomorze

Opublikowano: 8 października 2020 r.

Data i czas
24 października 2020 r. (sobota)
19:00–21:00

Lokalizacja
CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3)

Kategorie
FestiwaleKoncerty

Wczytuję mapę...

Paulina Przybysz wydobędzie supersiłę muzyki na 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze!
Galę zamknięcia 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze uświetni autorski koncert jednej z najciekaw-szych współczesnych artystek sceny muzycznej, Pauliny Przybysz. Jej „Music. The Superpower” to hołd oddany kinu i artystom. Ze sceny na Jordankach usłyszymy utwory takich wykonawców jak Etta James, John Lennon czy Joy Division. W wykonaniu niektórych wspomoże ją gość spe-cjalny – wybitny wokalista Stanisław Soyka.
Paulina Przybysz obdarzona jest wyjątkową rozpoznawalną barwą głosu, a jej zainteresowania muzyczne wykraczają daleko poza przyjęte w Polsce standardy. Artystka od lat popularyzuje r’n’b i soul, od których zaczynała w zespole Sistars, założonym wspólnie z siostrą Natalią. Ich kawałki „Spadaj”, „Synu”, Skąd ja cię mam” czy „Freedom” przysporzyły im popularności, a także nagród i wyróżnień.
W swojej solowej działalności Paulina Przybysz kontynuuje swoją drogę twórczą, uzupełniając ją o nowe obszary – hip-hop, rap czy muzykę filmową. Wyjątkowy koncert „Music. The Superpower”, przygotowany specjalnie na 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze, pokaże, z jak wszechstronną artystką mamy do czynienia. Dla Pauliny Przybysz będzie on również szansą podzielenia się z odbiorcami swoją filozofią życiową i refleksjami na temat sztuki i roli artysty we współczesnym świecie.
– Artyści, którzy potrafią swoją muzyką wyzwalać endorfiny, łzy, dreszcze i podniecenie, ale też nieść poglądy i historie, mają w rękach wielką moc. Niczym herosi wychodzą na scenę, żeby brzmieniem, słowem i emocjonalną frazą uratować nas od przyziemności. Rzecz w tym, że kiedy światła gasną i zdejmują kostium superbohaterów, ich życie weryfikuje, czy zrealizowane marzenia bezwzględnie przynoszą spełnienie i szczęście. Świat filmu obdarował nas wieloma niesamowitymi obrazami historii z życia naszych idoli – mówi Paulina Przybysz. – Chcę, żebyście słuchali Pań-stwo koncertu uwrażliwieni nie tylko na piosenkę, ale na artystę z krwi i kości – dodaje.
Koncert odbędzie się 24 października o godz. 19:00 w CKK Jordanki w Toruniu po gali zamknięcia 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Bilety w cenie 60 zł do nabycia na stronie www.bilety.tofifest.pl. W sprzedaży od 6 października.
————–
Tegoroczny Festiwal odbędzie się od 17 do 25 października jak zawsze w Toruniu. Będzie miał charakter hybrydowy, czekają nas zatem projekcje zarówno stacjonarne, jak i w wersji online. Jedno się nie zmieni: MFF Tofifiest będzie jak co roku wielką ucztą dla kinomanów, zarówno tych, którzy w październiku odwiedzą Toruń, jak i tych, którzy będą w nim uczestniczyli na odległość.
Skip to content