Koncert w ciemności | T/Aboret – Zielnik pełen czułości

Opublikowano: 30 sierpnia 2022 r.

Data i czas
25 września 2022 r. (niedziela)
18:00–20:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Jakie dźwięki kryją się między mchem a korą drzewa? Czym pobrzmiewają liście i łodygi wystawione na letni wiatr? Po latach z utęsknieniem wracamy do naszego artusowego formatu koncertów w ciemności! Sensoryczny koncert T/Aboretu pobudzi nie tylko nasz słuch, ale i pozostałe zmysły. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnościami wzroku będą mogły swobodnie i w pełni czerpać przyjemność, płynącą z tego niezwykłego, magicznego wydarzenia.
T/Aboret to istny zielnik z muzyką, która żyje. Ich dźwiękowe herbarium prowadzi nas przez świat roślin, będących odrobiną natury odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ulice ruchliwego miasta. Szerokie instrumentarium grupy w znacznej mierze wywodzi się z tradycji ludowej. Suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze, kobyz – te wszystkie instrumenty, choć już niestety zapomniane, dzięki T/Aboretowi wzniecają artystyczny dialog między naturą i kulturą, folklorem i awangardą.
Już 25 września 2022 roku rośliny będą sunąć ku miastu – dołączcie do nich w Sali Wielkiej Dworu Artusa! Koncert T/Aboretu promuje wydanie debiutanckiej płyty zespołu Cyjanotypia.
T/Aboret – jedna opowieść snuta czterema różnymi głosami. Wywodząc się z różnych muzycznych światów, wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach, rytmicznych wariacjach.
Skład zespołu:
Natalia Czekała – fortepian
Karolina Matuszkiewicz – skrzypce, śpiew, gadulka, fidel plocka, suka bilgorajska
Artur Siejka – kontrabas
Krzysztof Guzewicz – cajon, udu, darbuka, mazhar, tabla
Skip to content