Koncerty z kanapy. Muzyczne e-spotkania z artystami

Opublikowano: 25 kwietnia 2020 r.

Data i czas
1 maja 2020 r. (piątek) – 3 maja 2020 r. (niedziela)
19:00–20:30

Kategorie
Koncerty

Mapa niedostępna

W dniach 1–3 maja 2020 roku na odwiedzających facebookowy profil miasta „Mój Toruń” i Toruńskiej Agendy Kulturalnej czekać będzie muzyczna gratka. Codziennie o godz. 19:00 melomani będą mieli możliwość internetowego spotkania się ze znanymi osobowościami scenicznymi. Za pośrednictwem specjalnych streamingów na portalu Facebook, każdego dnia jeden artysta wystąpi na żywo przed internetową publicznością. Ta formuła zapewni zarówno muzykom, jak i widzom świetny kontakt dzięki chatowi i komentarzom. Koncerty dofinansowane przez Stoart.

Koncerty z kanapy

W kolejnych dniach wystąpią:

1 maja (piątek) – Szymon Pejski

Pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, autor piosenek i tekstów, który muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Brał udział w programie „Mam Talent”, gdzie występował z zespołem SteamLove, a także na koncercie Debiutów w Opolu 2017 roku.

2 maja (sobota) – Krzysztof Piasecki

satyryk, artysta kabaretowy, dziennikarz i prezenter telewizyjny, otrzymał nagrodę za debiut na Festiwalu Piosenki w Opolu w 1973. Członek warszawskiego kabaretu Pod Egidą. Na antenie telewizji przez wiele lat prowadził programy i rozrywkowe. Wraz z Krzysztofem Szczuckim tworzy duet Brylantowe Spinki, który w 1973 roku wygrał Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Na scenie towarzyszył także innym formacjom, takim jak Wolna Grupa Bukowina czy kabarety Salon Niezależnych i Elita.

3 maja (niedziela) – Piotr Bukartyk

Autor i kompozytor piosenek, artysta kabaretowy, konferansjer, laureat wielu konkursów piosenki poetyckiej. Wykonawca poezji śpiewanej. Z zespołem Szałbydałci, a wcześniej Sekcja, wykonuje utwory w konwencji rockowej. Współpracował z kabaretem Pod Egidą. Szerokiej publiczności znany m.in. z audycji na antenie Programu III Polskiego Radia. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte radiowymi hitami. Poza pisaniem utworów na potrzeby własnych koncertów i płyt, komponuje także dla innych artystów. Piosenki napisane przez niego wykonywały takie gwiazdy polskiej estrady, jak Varius Manx, Mietek Szcześniak czy Andrzej Krzywy (znany z formacji De Mono).

Koncerty z kanapy

Skip to content