Konkurs Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2020 w Dworze Artusa

Opublikowano: 20 sierpnia 2020 r.

Data i czas
21 sierpnia 2020 r. (piątek) – 30 sierpnia 2020 r. (niedziela)
00:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Inne

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Startujemy z kolejną edycją konkursu fotograficznego Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2020.
Konkurs dedykowany jest fotoreporterom zatrudnionym w redakcjach prasowych, internetowych bądź w agencjach fotograficznych, a także freelancerom pracującym dla różnych redakcji lub agencji lub osobom, które publikowały w prasie lub internecie.
Warunkiem wystartowania w konkursie jest wykonanie zdjęcia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w okresie od 01.01.2019 do 31.12.2019.
Organizowany przez Dwór Artusa konkurs jest spadkobiercą odbywającego się w latach minionych przeglądu zdjęć Regional Press Photo i ma za zadanie doceniać fotografie lub zestawy zdjęć o najwyższej wartości informacyjnej, merytorycznej i technicznej, niepozbawionej oryginalnej wizji autora.

W konkursie przyznawana jest główna nagroda Grand Prix, którą zdobędzie zdjęcie wybrane spośród wszystkich nadesłanych na konkurs prac, przez profesjonalne jury – Wojtek Szabelski i Marek Lapis Photo Workshop. Pula nagród w konkursie wynosi 3000 zł.

Na konkurs można zgłaszać prace w 4 kategoriach: Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport i Wydarzenia. Każdy z autorów może zgłosić do konkursu łącznie we wszystkich kategoriach 10 zdjęć pojedynczych oraz 2 zestawy zdjęć (w każdym zestawie do 6 zdjęć).
Finałem konkursu będzie wystawa (której towarzyszyć będzie katalog) prezentująca najlepsze zdjęcia.
Na elektroniczne zgłoszenia –  czekamy do 30.08.2020 roku.
Wystawa prac zostanie otwarta 6 października 2020 roku.

Fot. Zwycięzca Grand Prix Kuj-Pom Press Foto 2019 – autor

Fotografia Krzysztof Wesołowski
Więcej informacji na www.artus.torun.pl
Skip to content