Konstelacje II miejsce – Asia Czajkowska – Pianissima

Opublikowano: 16 lipca 2020 r.

Data i czas
31 lipca 2020 r. (piątek)
19:00–21:30

Lokalizacja
Dom Muz na Podgórzu (ul. Poznańska 52)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Festiwal pod Gwiazdami w tym roku odbywa się w wyjątkowej formie. Jury Plebiscytu Muzycznego Konstelacje niczym odkrywcy nowych galaktyk wyłoniło 15 gwiazd – artystów, artystki oraz zespoły – tworzących na lokalnym rynku muzycznym. Wśród nich wybraliście finałową trójkę, która zaprezentuje się na naszej scenie! Każdy koncert odbędzie się w innej lokalizacji.
II miejsce dzięki Wam zajęła Asia Czajkowska, która już 31 lipca o godzinie 19:00 zagra w Filii Dom Muz przy ul. Poznańskiej.
Artystka zgłosiła do Konstelacji swój projekt Pianissima, utrzymany w minimalistycznym, jazzującym klimacie, który znajdzie uznanie każdego wrażliwego słuchacza. Łączy w sobie wirtuozerię wykonawczą i talenty kompozytorskie toruńskich pianistów z wrażliwością wokalistki. W warstwie tekstowej, tworzonej poza autorką przez Agnieszkę Niezgodę i Małgosię Trzpil, znajdziemy tęsknotę za miłością i zrozumieniem. Prosta czysta forma, jaką stanowi połączenie głosu z fortepianem, umożliwia wyeksponowanie tego, co w piosence najważniejsze – tekstu i melodii. Wśród kompozytorów zaproszonych do projektu znajdują się same znakomitości:
– Jacek Cichocki,
– Andrzej Frołow,
– Bogdan Hołownia,
– Tomasz Lewandowski,
– Michał Maciudziński,
– Igor Nowicki,
– Mateusz Sobiechowski,
– Bartek Staszkiewicz,
– Sebastian Zawadzki.
Większość z nich (a z pewnością wszystkie ich piosenki) usłyszymy wraz z Asią w ostatni piątek lipca na scenie Domu Muz przy ul. Poznańskiej.
Asia Czajkowska – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, z wykształcenia filolog-językoznawca, z pasji i zawodu trener głosu. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także swojego rodzinnego miasta – Torunia. Laureatka festiwali, m.in. zwyciężczyni 40. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Od 17 lat chórzystka Astrolabium, z którym nagrała 4 płyty, w tym nominowaną do Fryderyka Astrolabium sings Bembinow. W 2015 wydała swój debiutancki album „Some of my favs live”, będący zapisem koncertu, który odbył się w Hard Rock Pubie Pamela.
Bilety:
20 zł/normalny,
15 zł/ulgowy,
5 zł/streaming
Istnieje możliwość zakupienia biletu streamingowego na koncert, który transmitowany będzie na żywo w Internecie. Więcej informacji po zakupieniu biletu.
Skip to content