„Kopernik. Rewolucje” | Wojciech Orliński | Spotkanie autorskie

Opublikowano: 16 lutego 2023 r.

Data i czas
16 lutego 2023 r. (czwartek)
18:00–20:00

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Czy warto podważać obowiązujące prawdy? Historia nie jeden raz dowiodła, że rewolucja napędza rozwój. Choć cena kontrowersyjnych postulatów bywa wysoka, czasem trzeba wstrzymać słońce i ruszyć ziemię, by obrać właściwą drogę.
W tym roku obchodzimy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika – wybitnego uczonego, trwale związanego z Toruniem. Jego praca „O obrotach sfer niebieskich” wywołała wielkie zamieszanie w świecie naukowym. Nie przeszła również bez echa wśród ludzi wierzących, bowiem sprzeciwiała się ówczesnym dogmatom Kościoła. Tegoroczny jubileusz jest okazją do bliższego poznania historii wybitnego astronoma oraz następstw wynikających z przewrotu kopernikańskiego. Z tej okazji spotkamy się w Dworze Artusa z Wojciechem Orlińskim – dziennikarzem, publicystą i autorem książki „Kopernik. Rewolucje”. Jego najnowsze wydawnictwo to nie tylko fascynująca opowieść o życiu i działalności wielkiego astronoma, ale także podkreślenie odwagi i niezłomności w wytyczaniu nowych kierunków dla rozwoju nauki.
Praca i odkrycia Kopernika są nadal cenione i inspirują kolejne pokolenia badaczy. Jak przebiegała praca toruńskiego astronoma? Jakie konsekwencje wiązały się z poszukiwaniem prawd naukowych w XVI wieku? Na te i na inne pytania odpowie Wojciech Orliński już 16 lutego 2023 roku!
Wojciech Orliński – dziennikarz, pisarz, belfer. W latach 1997-2021 pracował w „Gazecie Wyborczej”. Nadal współpracuje z jej reporterskim magazynem „Duży Format”. Autor wielu książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych, w tym biografii Stanisława Lema „Lem. Życie nie z tej ziemi” oraz „Człowiek, który wymyślił Internet. Biografia Paula Barana”. Prowadzi blog „Ekskursje w dyskursie” (ekskursje.pl). Od 2020 roku pracuje jako nauczyciel chemii w jednym z warszawskich liceów.
Spotkanie poprowadzi Magdalena Kujawa.
Spotkaniu towarzyszyć będzie stoisko księgarni Kafka i Spółka, na którym będziecie mogli nabyć własny egzemplarz książki „Kopernik. Rewolucje”.
Partnerem wydarzenia jest Fabryka Cukiernicza Kopernik
Skip to content