Kosmiczny Musical na Jordankach

Opublikowano: 9 lutego 2023 r.

Data i czas
29 marca 2023 r. (środa) – 30 marca 2023 r. (czwartek)
18:00–20:00

Lokalizacja
CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3)

Kategorie
Spektakle

Organizator
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Wczytuję mapę...

Prawdopodobnie każdy z nas, będąc dzieckiem, marzył kiedyś o dalekiej podróży w tajemnicze przestrzenie kosmiczne. Odkrywanie wielkich, różnorodnych planet, spacer po księżycu czy spadające gwiazdy spełniające marzenia – to wszystko zawiera cudowny Musical Kosmos, prezentowany na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. To propozycja dla dzieci, młodzieży, ale także starszych widzów. Ciekawa historia z innej galaktyki zaciekawi każdego.

Spektakl to pomysł i autorska produkcja Akademii Artystycznej z Gdańska. Na scenie pojawi się balet Akademii Artystycznej – co ciekawe – w różnym wieku, mamy więc również okazję docenić talent najmłodszych artystów. Musical Kosmos wyróżnia się przede wszystkim fantastyczną choreografią, za którą odpowiedzialna jest Magdalena Nitka. Kilkanaście kompozycji połączonych ze śpiewem i wyjątkowymi układami tanecznymi, a także elementami akrobacji, zdecydowanie zachwyca widzów w każdym wieku. Na uwagę z całą pewnością zasługują kostiumy, szczególnie brokatowe złote i srebrne suknie Gwiazdek, tworzące podczas tańca niezwykle barwne kompozycje. Jak na musical przystało, mieliśmy okazję wysłuchać oryginalnych piosenek stworzonych specjalnie na potrzeby spektaklu, które wyróżniają się tekstem – są mądre, uczą, motywują.

Od kilku miesięcy zespół artystyczny z Gdańska jest w trakcie Turnee, odwiedzając największe miasta w Polsce. Od premiery spektaklu został on wystawiony już kilkadziesiąt razy, a każde przedstawienie gromadzi ogromną widownię, w tym najmłodszych miłośników teatru. Tak też było w Toruniu, liczna publiczność razem z postaciami przeniosła się w tajemniczy świat kosmosu.

Historia przedstawiona w Musicalu skupia się na odkrywaniu najważniejszych wartości, uczy, momentami bawi. Bohaterowie starają się ocalić wewnętrzne światło, które w sobie mają, wyzwolić się wreszcie z nocy i ciemności. W spektaklu pojawiają się wątki przyjaźni i miłości, walki dobra ze złem, dostrzegania własnej kreatywności i wartości. Widzowie z łatwością mogą utożsamić się z losami bohaterów, przeżywających różnorodne emocje.

Musical Kosmos to projekt, który rozbudza ciekawość, rozwija wyobraźnię. Przestrzeń kosmiczna odkrywana wraz z bohaterami jest dla najmłodszych widzów źródłem wspaniałej zabawy.

Eliza Cichocka

 

Najbliższe grania są:

29 marca 2023 | 18:00 

30 marca 2023 | 19:00

Bilety w cenach : 60 zł – 120 zł

Aby kupić bilety zapraszamy na stronę: www.teatrmlodych.pl/musical-kosmos-teatr-mlodych

W dniach 29 i 30 marca o 9:00 i 12:00 wystawione będą grania dla grup zorganizowanych.

Rezerwacja oraz zakup biletów w niższych cenach: Tel.: + 48 535 624 186E-mail: bilety@teatrmlodych.pl

Skip to content