Kujawsko-Pomorskie Press Foto | Wystawa

Opublikowano: 24 sierpnia 2021 r.

Data i czas
24 sierpnia 2021 r. (wtorek) – 3 września 2021 r. (piątek)
10:00–18:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Kujawsko-Pomorskie Press Foto to nietuzinkowa wystawa prezentująca wyłącznie najciekawsze, najbardziej zjawiskowe i najlepiej dokumentujące wydarzenia w regionie fotografie, wyłonione uprzednio w konkursie.
Centrum Kultury Dwór Artusa co roku zaprosiło wszystkich fotoreporterów do wzięcia udziału w kolejnej edycji Kujawsko-Pomorskie Press Foto – konkursu o wieloletniej tradycji, „spadkobiercy” przeprowadzanego wcześniej i cieszącego się uznaniem publiczności przeglądu zdjęć Regional Press Photo. Konkurs wieńczy wystawa, będąca wyśmienitą okazją do zapoznania się z wysokiej klasy fotografią reporterską oraz sposobnością, by powrócić pamięcią do najistotniejszych wydarzeń minionego roku rozgrywających się w regionie. Jej wernisaż odbędzie się 24 sierpnia o godzinie 18.30 w Dworze Artusa.
Jury oceniające zgłoszone prace szczególnie ceni sobie wartość informacyjną, merytoryczną i techniczną fotografii, na najwyższe noty mogą jednak liczyć wyłączne zdjęcia (lub ich serie) odznaczające się oryginalną wizją autora i niepozbawione polotu. Dzięki temu w Dworze Artusa można podziwiać wyjątkowe fotografie, oceniane w czterech kategoriach: życie codzienne, kultura i sztuka, sport oraz wydarzenia. Każdy z autorów mógł zgłosić do konkursu łącznie we wszystkich kategoriach 10 zdjęć pojedynczych oraz 2 zestawy zdjęć (w każdym zestawie do 6 zdjęć).
Kto w tym roku zdobędzie Grand Prix? W 2020 roku na terenie województwa kujawsko-pomorskiego nie brakowało interesujących, budzących emocje wydarzeń – które z nich zostaną przez fotoreporterów uznane za najciekawsze? Przekonamy się już niedługo. Będziemy oczekiwać Państwa w Dworze Artusa, gdzie znajdą Państwo również katalog wystawy.
Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.
Partner Główny: Województwo Kujawsko-Pomorskie
Partner: Powiat Toruński
Współpraca: Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Baj Pomorski, Muzeum Okręgowe w Toruniu, MCK Aleksandrów Kujawski, Restauracja Luizjana, Hotel Mercure
Patroni medialni: TV Toruń, Radio GRA, TVP3 Bydgoszcz, OtoTorun.pl, Nowości Dziennik Toruński
Sponsorzy: PGE, Nova Trading, Browar Olbracht, Somm+, coffee and tea DEPOT, Fabryka Cukiernicza Kopernik, Rossmann
Skip to content