Kulturalna Majówka on-line z Muzeum Okręgowym

Opublikowano: 29 kwietnia 2020 r.

Data i czas
30 kwietnia 2020 r. (czwartek) – 3 maja 2020 r. (niedziela)
Całodniowe

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
WarsztatyWystawy

Organizator
Muzeum Okręgowe w Toruniu

Wczytuję mapę...

Zapraszamy wszystkich na Majówkę z Muzeum Okręgowym on-line. Przygotowaliśmy wiele fantastycznych propozycji na spędzenie tego czasu zgodnie z ideą #zostańwdomu. Nie możecie jeszcze niestety nas odwiedzić, ale my postaramy się, abyście mogli poznać nasze niesamowite zbiory i niezwykłe miejsca w Toruniu. W dniach od 1 do 3 maja:

– obejrzycie filmiki z opowieściami o artystach toruńskich na wystawie czasowej „Konfraternia artystów w Toruniu” oraz innych polskich artystach, których obrazy znajdują się w „Galerii malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII do początku XXI wieku”

– przeczytacie artykuł / prezentację multimedialną popularyzującą zagadnienia z historii sztuki wraz z komentarzem tekstowym – możliwy komentarz audio) oraz rozwiążecie krzyżówkę z hasłami z zakresu historii sztuki oraz dotyczącymi sztuki grafiki

– odbędziecie „Wirtualny spacer ulicami Torunia wczoraj i dziś” – w formie prezentacji multimedialnej atrakcyjnych historycznie miejsc dawniej i obecnie. Zobaczycie miejsca, których już nie ma, które się zmieniły, fotografie/ryciny porównacie z obecnym wyglądem, poznacie historię obiektu, ciekawostki, postacie z nim związane, etc.

– 2 maja w Dniu Flagi zobaczycie filmik z wystawy stałej w Muzeum Historii Torunia – na temat flagi polskiej i ciekawostek z nią związanych

– obejrzycie 2 – 3 minutowe filmiki przedstawiające toruńskie legendy, min. O piernikarzu i Katarzynie, O piernikowej karecie, O Katarzynie i Bogumile, O Mikołaju Czanie), a także poczytacie zwyczajach związanych z piciem herbaty i sake w Japonii, opowieść o huipilach Majów i ich symbolice z kolekcji Muzeum Podróżników, zobaczycie prezentację multimedialną o G. Ossowskim oraz o pradawnej magii.

Skip to content