Lasse Matthiessen i Dagamba | Artus Festival Koncerty Showcase | II Dzień

Opublikowano: 28 czerwca 2021 r.

Data i czas
23 lipca 2021 r. (piątek)
19:30–21:00

Kategorie
FestiwaleKoncerty

Mapa niedostępna

W ramach Artus Festival przygotowaliśmy dla Was również jego wyjątkową część – KONCERTY SHOWCASE! Ten cykl wydarzeń poszerzy Wasze muzyczne horyzonty i sprawi, że poznacie muzyków, których twórczość stroniąc od mainstreamu, zapewnia niezwykłe doznania wszystkim szukającym w muzyce nieszablonowego, odkrywczego podejścia. W drugą muzyczną podróż ruszymy z Lasse Matthiessenem z Danii oraz zespołem Dagamba z Łotwy. Melodyjność utworów Lassego i zaskakujący muzyczny kolaż, który jest wizytówką Dagamby sprawią, że jeszcze długo po koncercie będziecie wspominać udział w nim jako coś naprawdę wyjątkowego!
Muzyka Lasse Matthiessena to połączenie prostoty i piękna. To również mieszanka mrocznych nastrojów z delikatnością. Twórczość artysty jest wypadkową folku, country, bluesa i muzyki ludowej. Niski, głęboki głos i piękne melodie to znak firmowy artysty. Na koncercie usłyszymy akustyczne piosenki umiejscowione między twórczością Boba Dylana i Nicka Drake’a. W dorobku ma cztery płyty. Lasse zagrał setki koncertów (zarówno solo jak i ze swoim zespołem) w takich krajach jak Niemcy, Francja, Austria, Hiszpania, USA, Norwegia i Holandia. W naszym kraju wystąpił na ważnych festiwalach takich jak Asymmetry Festival (Wrocław), Łódź Songwriters Festival (Łódź) czy Green Zoo Festival (Kraków).
Zespół Dagamba łączy style muzyczne, tworząc niepowtarzalne i potężne brzmienie. Eksplorując wcześniej niezbadane terytorium muzyczne, tworzą żywy i dynamiczne show na żywo. Ich muzyka jest równie imponująca zarówno podczas grania Beethovena, jak i wtedy, gdy grają… Led Zeppelin. Ich występ to mieszanka muzyki światowej, rocka, popu i muzyki klasycznej. To niepowtarzalne przedstawienie! Ich pasja do muzyki i umiejętność przekraczania najbardziej nieoczekiwanych granic gatunków przyniosła niezliczoną ilość sukcesów. To była motywacja do największego dotychczasowego kroku – koncertu z programem „Dagamba vs Tchaikovsky” w największym miejscu koncertowym na Łotwie, czyli Arenie Riga.
Miejsce: Scena Szekspirowska Teatru Baj Pomorski
Artus Festival 2021
Partner Główny: Województwo Kujawsko-Pomorskie
Partner Technologiczny: CeX
Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020
Skip to content