Lekcja czytania Olgi Tokarczuk I Toruński Festiwal Książki

Opublikowano: 9 grudnia 2020 r.

Data i czas
15 grudnia 2020 r. (wtorek)
19:00–20:30

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
FestiwaleSpotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

W ramach Toruński Festiwal Książki, znani dziennikarze – Tomasz Pindel oraz Szymon Kloska porozmawiają o twórczości polskiej noblistki Olga Tokarczuk. W szczerej rozmowie postarają się odpowiedzieć na pytanie, od czego zacząć lekturę jej dzieł oraz co uznają w nich za szczególnie ciekawe. Zdradzą także kilka okołonoblowskich ploteczek, nie unikając trudnych tematów związanych z atakami na noblistkę, wpisujących się w długą tradycję dyskredytacji literackich luminarzy.
Szymon Kloska i Tomasz Pindel – dwóch autorów, którzy w każdy poniedziałek od godz. 16:00 zapraszają słuchaczy na godzinę z Piątką z literatury w RMF Classic. Co tydzień prezentują tam pięć ciekawych książek. Współtworzą również podcast Półka idealna, gdzie recenzują pozycje, które według nich powinny znaleźć się obowiązkowo na półce z książkami.
📍 Tomasz Pindel jest cenionym tłumaczem literatury hiszpańskojęzycznej, ze szczególnym wskazaniem na latynoską. Jest publicystą oraz redaktorem serwisu lubimyczytac.pl. Współpracuje także z Gazetą Wyborczą, Tygodnikiem Powszechnym, jest byłym długoletnim pracownikiem Instytutu Książki.
📍 Szymon Kloska to dziennikarz, bloger i bibliofil, krytyk oraz aktywista literacki, współprowadzący licznych programów telewizyjnych i radiowych o literaturze: WOK – Wszystko o Kulturze, Książki na Lato i Myślnik. Wieloletni pracownik Instytutu Książki, związany z programem Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Spotkanie obędzie się 15 grudnia o godz. 19:00 na Facebooku: Centrum Literatury CSW, Centrum Kultury Dwór Artusa i Toruński Festiwal Książki. Możecie je śledzić w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań, jak również obejrzeć je jeszcze przez 2 miesiące od zakończenia Festiwalu.

Uwaga! Niespodzianki!
Specjalnie dla Was nasi festiwalowi partnerzy przygotowali zakupowe rabaty na hasło: Toruński Festiwal Książki 👉 Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie dofinansowane z budżetu Mój Toruń oraz ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Partnerzy: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, CSW Toruń, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Księgarnia Kafka i spółka, Księgarnia Hobbit, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo Literackie, Powergraph
Patroni medialni: Radio GRA Toruń, Polskie Radio PiK, Nowości, Oto Toruń, Telewizja Kablowa Toruń, TVP3 Bydgoszcz

Skip to content