Leszek Żyliński I spotkanie I Toruński Festiwal Książki

Opublikowano: 3 grudnia 2020 r.

Data i czas
12 grudnia 2020 r. (sobota)
16:00–17:30

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
FestiwaleSpotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Leszek Żyliński to polski germanista, historyk literatury oraz profesor zwyczajny nauk humanistycznych związany z Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie kieruje Katedrą Literatury i Kultury Krajów Niemieckojęzycznych XIX-XXI wieku. Jego wnikliwe analizy dotyczące relacji z naszymi zachodnimi sąsiadami docenianie są nie tylko w świecie naukowym. O związkach polsko-niemieckich potrafi pisać w niezwykle ciekawy sposób, chętnie sięgając do odniesień związanych z kulturą oraz przybliżając zrozumienie mentalności Niemców.
Na spotkaniu autorskim w ramach Toruński Festiwal Książki poruszymy tematy związane z książką Tropy i najnowszą publikacją profesora – Zmienne pola dialogu – niedawno wydaną nakładem Wydawnictwa Naukowego UMK, dotyczącej relacji Polaków i Niemców analizowanych na różnych poziomach. Punktem wyjścia do dyskusji o nich będzie szeroko rozumiana sfera kultury, która poprzedza budowanie trwałych odniesień i w której zawsze dokonywały się pierwsze przewartościowania wzajemnego postrzegania obu nacji. Transmisja online na artusowym Facebooku stanie się także idealną okazją do zadania Autorowi pytań związanych z omawianymi tematami.
Profesor Leszek Żyliński jest autorem licznych monografii, publikacji w języku polskim i niemieckim. Od 2009 roku jest członkiem Niemieckiej Akademii Języka i Literatury.
Spotkanie z Leszkiem Żylińskim poprowadzi dla Was Łukasz Wudarski – dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa

Uwaga! Niespodzianki!
Specjalnie dla Was nasi festiwalowi partnerzy przygotowali zakupowe rabaty na hasło: Toruński Festiwal Książki 👉 Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie dofinansowane z budżetu Mój Toruń oraz ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Partnerzy: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, CSW Toruń, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Księgarnia Kafka i spółka, Księgarnia Hobbit, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo Literackie, Powergraph
Patroni medialni: Radio GRA Toruń, Polskie Radio PiK, Nowości, Oto Toruń, Telewizja Kablowa Toruń, TVP3 Bydgoszcz

Skip to content