Literacki spacer on-line I gra I Toruński Festiwal Książki

Opublikowano: 3 grudnia 2020 r.

Data i czas
12 grudnia 2020 r. (sobota)
12:00–12:40

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
FestiwaleSpotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

A gdyby tak wybrać się na spacer po Toruniu śladami miejsc związanych ze znanymi literatami oraz książkami, których akcja rozgrywa się w mieście Kopernika…? Przygotowaliśmy zabawę przeznaczoną specjalnie dla tych, którzy chcą poznać literacką odsłonę Torunia – jego ciekawostki i tajemnice. Dołączcie do nas indywidualnie lub z całą rodziną, by w sobotnie południe pospacerować po pięknym Toruniu, niezależnie od tego, skąd właśnie połączycie się z nami internetowo!
Czy wiecie, gdzie głowę do ulubionej poduszki przytulał Zbigniew Herbert, w jakich miejscach najchętniej imprezował (a pewnie i budził się z bólem głowy) Witkacy? Gdzie mieszkała i paliła papierosy Wisława Szymborska? Pamiętasz z przeczytanych książek, jakimi ulicami przechadzała się Tygrys, czyli Laura z powieści Małgorzaty Musierowicz, szukając swojego ojca i gdzie mieściła się redakcja, w której pracował dziennikarz Marek Bener znany z książek Robert Małecki?
W ramach Toruński Festiwal Książki zachęcamy do udziału w literackim spacerze online z wykorzystaniem narzędzi Google Street View. Usiądźcie wygodnie w fotelu lub na kanapie, połączcie się z nami za pośrednictwem Zooma, a dzięki wirtualnym mapom odbędziecie niezapomnianą podróż ulicami, zakamarkami i sekretnymi przejściami, w których stopy stawiali znani pisarze i pisarki lub bohaterki i bohaterzy książek!
Zapisy na udział w wirtualnym spacerze obowiązują po przesłaniu maila na monika.dejnecka@artus.torun.pl do dnia 11 grudnia, godz. 23:59. Każdy z uczestników otrzyma na podany adres link z dostępem do połączenia się z transmisją i udziału w interaktywnych podchodach śladami wielkiej literatury.
Wirtualny spacer ulicami Torunia poprowadzi dla Was Monika Dejnecka filozofka z Centrum Kultury Dwór Artusa

Interaktywne spotkanie obędzie się 12 grudnia o godz. 12:00 na Zoomie.
Uwaga! Niespodzianki!
Specjalnie dla Was nasi festiwalowi partnerzy przygotowali zakupowe rabaty na hasło: Toruński Festiwal Książki 👉 Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie dofinansowane z budżetu Mój Toruń oraz ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Partnerzy: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, CSW Toruń, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Księgarnia Kafka i spółka, Księgarnia Hobbit, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo Literackie, Powergraph
Patroni medialni: Radio GRA Toruń, Polskie Radio PiK, Nowości, Oto Toruń, Telewizja Kablowa Toruń, TVP3 Bydgoszcz

Skip to content