Lokalny Panel Premierowy w KHZ // Nanofestival 3

Opublikowano: 9 września 2020 r.

Data i czas
16 września 2020 r. (środa)
20:00

Lokalizacja
Kulturhauz (ul. Poniatowskiego 5)

Kategorie
Spotkania

Wczytuję mapę...

Rolnictwo Miejskie oraz Kulturhauz mają przyjemność zaprosić Was na Lokalny Panel Premierowy w ramach Nanofestival 3. Spotkanie poświęcone będzie nowym książkom Autorek i Autorów związanych z Toruniem, a także tematom i wątkom Nanofestivalowym. Widzimy się w środę 16.09.2020 r. o godzinie 19:00 w Internecie (transmisja) lub w Realu (liczba miejsc ograniczona, kto pierwszy ten lepszy).
Premiery/prapremiery:
Katarzyna Kaczmarek „Sztuczne ognie” (Fundacja DF, Warszawa 2020)
Tomasz Dalasiński „Póki nie żyjemy” (WBPiCAK, Poznań 2020)
Szymon Szwarc „Cukry złożone” (WBPiCAK, Poznań 2020)
Prowadzą:
Malina Barcikowska, Michał Pranke
=======================
Katarzyna Kaczmarek – torunianka, ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, magisterium uzyskała tamże oraz na Universite Paris-Sorbonne. Kuratorka i producentka. Związana z Instytutem Badań Literackich PAN. Laureatka kilku konkursów poetyckich, m.in. VII OKP im. R. M. Rilkego (Grand Prix) i XVIII OKP im. R. Wojaczka (I nagroda), finalistka projektu „Połów. Poetyckie debiuty” i Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina. Laureatka 8. Konkursu Dużego Formatu na książkę poetycką, dzięki któremu wkrótce ukaże się jej debiut literacki „Sztuczne ognie”.
Tomasz Dalasiński – twórca tekstów poetyckich i prozatorskich, autor książek z wierszami „©” i „Większe” (nominacja do nagrody im. K.I. Gałczyńskiego „Orfeusz” za rok 2018) oraz książki prozatorskiej „Nieopowiadania”. W roku 2020 ukazał się jego poemat katastroficzny „Póki nie żyjemy”.
Szymon Szwarc (1986) – wydał książki z wierszami: „Kot w tympanonie” (Rita Baum, Wrocław 2012), „Umowa o dzieło” (WBPiCAK, Poznań 2014), „Cukry złożone” (WBPiCAK, Poznań 2020) oraz płyty z zespołami Jesień, Święto Zmarłych, Rozwód. Współtwórca toruńskiego kolektywu animacyjnego Rolnictwo Miejskie, z którym organizuje wydarzenia literackie, Nanofestival i wydaje zin „Rolnictwo miejskie”. Mieszka i pracuje w Toruniu.
Malina Barcikowska – absolwentka filozofii na UMK w Toruniu i Szkoły Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie. Przez kilka lat zatrudniona w CSW „Znaki Czasu” w Toruniu jako pracownik merytoryczny, realizując projekty ze wszystkimi grupami wiekowymi. Członkini PTF i AICA International.
Michał Pranke – oracz, poeta, autor „b” (2015), „Rant” (2018), redaktor i korektor, teoretyk Rolnictwa Miejskiego; mieszka w Toruniu.
===================
16.09.2020 r., środa, godz. 19:00
Kulturhauz, Poniatowskiego 5
Nanofestival 3:

https://www.facebook.com/events/702624033649224

www.rolnictwomiejskie.eu
Wstęp: Wolny

Uwaga:
w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego obowiązuje limit 80 widzów oraz następujące wytyczne sanitarne:
* nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych
* zalecenie utrzymywania dystansu społecznego
* dezynfekcja rąk przy wejściu
* złożenie oświadczenia o stanie zdrowia (na miejscu lub przez Internet).
Skip to content