Lubomski Kolorowo | Koncert w ramach Festiwalu Młodej Muzyki

Opublikowano: 24 sierpnia 2021 r.

Data i czas
14 września 2021 r. (wtorek)
20:00–21:45

Lokalizacja
Ratusz Staromiejski (Rynek Staromiejski 1)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Z okazji jubileuszu stulecia Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego w ramach Festiwalu Młodej Muzyki zapraszamy na koncert Mariusza Lubomskiego – pochodzącego z Torunia plastyka, muzyka i tekściarza. Jego twórczość to doceniana przez fanów warstwa dźwiękowa oparta na klasycznym bluesie, rytmach bossa novy czy ostrych rockowych brzmieniach oraz wyraziste ponadczasowe teksty.
W czasie koncertu w Sali Mieszczańskiej Ratusza Muzeum Okręgowego w Toruniu usłyszymy kultowe piosenki powstałe na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat oraz aranżacje ponadczasowych utworów innych artystów.
Mariusz Lubomski zadebiutował na Giełdzie Piosenki Studenckiej, gdzie wraz z zespołem I z Poznania i z Torunia wyróżnili się piosenką Impreza w klubie harcerza. W 1985 roku grupa wygrała pierwszy Przegląd Kabaretów PaKa. W 1987 roku Lubomski zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Artysta ma w swoim dorobku pięć płyt i kilkanaście koncertów telewizyjnych. Zapraszany jest do udziału w największych polskich wydarzeniach muzycznych. Występował m.in. w koncercie „Nick Cave i przyjaciele” we Wrocławiu, „Zielono Mi” w Opolu poświęconym Agnieszce Osieckiej i na koncercie finałowym 23 PPA Kombinat – ostatnim występie zespołu Republika.
Artysta to współzałożyciel kultowego, nieistniejącego już Klubu Niebo w Toruniu, współtwórca Instytutu B61. Jest również związany z Przeglądem Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, m.in. jako członek Rady Programowej PPA.
Na koncercie usłyszymy zespół w składzie:
🎼 Michał Rybka – instrumenty klawiszowe, gitara basowa, gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne
🎼 Nikodem Wróbel – gitara akustyczna, gitara elektryczna, instrumenty perkusyjne
🎼 Szymon Łukowski – klarnet basowy, saksofon barytonowy, flet poprzeczny, flety proste, fortepian
🎼 Mariusz Lubomski – śpiew, gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne
Skip to content