Majówka w domu – z atrakcjami on-line i lokalnymi przysmakami

Opublikowano: 1 maja 2020 r.

Data i czas
1 maja 2020 r. (piątek) – 3 maja 2020 r. (niedziela)
Całodniowe

Kategorie
InneKoncerty

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Mapa niedostępna

Spokojniejszemu obecnie toruńskiemu zespółowi staromiejskiemu z pewnością bardziej pasuje letni gwar festiwali plenerowych takich jak Bella Skyway Festival. Brak ten odczuwają szczególnie toruńskie lokale gastronomiczne, na który także wpływa obecny stan pandemii. Podczas toruńskiej Majówki, która w tym roku będzie odbywać się on-line warto wspomóc partnerów gastronomicznych Bella Skyway Festival, a tym samym w wolnej chwili spróbować lokalnych przysmaków. Dzięki temu okres długiego weekendu będzie z pewnością udany, a podczas kolejnej edycji torunskiego festiwalu światła spotkamy się w niezmienionym składzie!

W ramach obecnej sytuacji w weekend majowy warto będzie pozostać w domachToruńska Agenda Kulturalna wraz z innymi instytucjami kultury zachęcają w tym czasie do skorzystania z kulturalnej oferty internetowej, przygotowanej specjalnie na tę okazję! Na torunian czekać będą transmisje spektakli, koncerty on-line, takie jak „Koncerty z Kanapy” oraz wiele atrakcji i e-warsztatów dla najmłodszych. Aby niczego nie przeoczyć polecamy zrobić zakupy wcześniej w toruńskich punktach gastronomicznych Partnerów Gastronomicznych Bella Skyway Festival. Jest to również doskonałą okazja, by wspomóc lokalnych przedsiębiorców!

Przed Majówką wesprzyj lokalnych przedsiębiorców!

Chociaż w obecnej sytuacji raealizacja zamówień na miejscu nie jest możliwa w większości restauracji i kawiarni, wciąż jednak wiele z nich oferuje dostawy i realizuje zamówienia na wynos.

fot. Chleb i Wino

Na większy głód z pewnością dobrym rozwiązaniem będą naleśniki, które z opcją dowozu oferuje Manekin w dwóch lokalach przy ul. Wysokiej i ul. Jurija Gagarina. Kuchnię wprost z Nowego Orleanu oferuje zarówno z opcją dostarczenia, jak i bezpiecznego odbioru osobistego Restauracja LuizjanaDodatkowo razem z Restauracją Artus oferują połączone menu, które realizowane jest na dowóz. Miłośnicy bardziej włoskich klimatów z pewnością skorzystają z możliwości zamawiania z opcją dostarczenia w Starym Metropolis lub w Restauracji Chleb i Wino. Na podobne zasady można liczyć, zamawiając meksykańskie smakołyki z Restauracji Pueblo. Z dostawy skorzystać można również w Jan Olbracht Browar Staromiejski – tutaj do zamówień powyżej 100 zł można otrzymać dodatkowy voucher.

fot. Jan Olbracht Browar Staromiejski

Dostawę pod drzwi, bądź odbiór osobisty oferują również punkty z daniami wegetariańskimi i wegańskmi takie jak Karrotka czy Krowarzywa. Podobne opcje oferują również takie punkty jak Pizza Hut czy KFC Toruń.

Miłośnicy słodkości z pewnością chętnie odwiedzą cukiernię Lenkiewicz, gdzie zarówno w punkcie przy Rynku Staromiejskim, jak i przy ul. Małe Garbary możliwe jest składanie zamówień na wynos. Na podobnych zasadach działa lodziarnia Bosko, która realizuje odbiór na miejscu, bądź oferuje bezpieczny dowóz na terenie Torunia.

Doskonałe desery nie mogą obejść się także bez kawy i herbaty, które ku uciesze smakoszy również można zamówić na wynos lub z opcją dowozu. Kawę na wynos lub z opcją dostawy proponuje Grande Coffee, a słodkości zarówno do picia, jak i jedzenia w podobny sposób oferuje Pijalnia Czekolady E. Wedel. Opcje odbioru zamówień na wynos oferuje także Piekarnia Bartkowscy. W specjalnym sklepie internetowym istnieje również możliwość zakupienia wyrobów Muzeum Czekolady. Natomiast do późniejszych rezerwacji i wykupienia vouchera zachęca Hotel Bulwar.

fot. Hotel Bulwar

Majówka – co przed nami?

Tegoroczna Majówka, choć przede wszystkim on-line, wciąż będzie pełna kulturalnych wrażeń. Tegoroczne obchody Święta Tańca przyjmą zupełnie inną, bo interaktywną i konkursową formę. Razem z toruńskimi szkołami tańca Toruńska Agenda Kulturalna, przeprowadzi konkurs, rozpoczynający się 30 kwietnia, w ramach którego uczestnicy, z zaproponowanej listy utworów wybiorą jedną piosenkę i przygotują do niej krótki układ taneczny. Nagranie z zaprezentowanym układem uczestnicy będą musieli przesłać na stronę wydarzenia na Facebooku. Na autorów najlepszych tanecznych pokazów czekają nagrody pieniężne! Więcej informacji oraz regulamin na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej pod poniższym adresem.

Koncerty z kanapy

W dniach 1–3 maja 2020 roku na odwiedzających facebookowy profil miasta „Mój Toruń” i Toruńskiej Agendy Kulturalnej czekać będzie muzyczna gratka. Codziennie o godz. 19:00 melomani będą mieli możliwość internetowego spotkania się ze znanymi osobowościami scenicznymi. Ze wsoich domowych kanap wystąpią Szymon Pejski, Krzysztof Piasecki i Piotr Bukartyk. Ta formuła zapewni zarówno muzykom, jak i widzom świetny kontakt dzięki chatowi i komentarzom. Koncerty dofinansowane przez Stoart.

Nie zabraknie również okazji do patriotycznej zadumy. 2 maja Toruńska Orkiestra Symfoniczna proponuje Niepodległościowy Koncert Majowy. W ramach 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w niedzielę o godz. 12:00 czeka nas specjalna transmisja mszy św. w intencji Ojczyzny celebrowana przez Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla.

Przez całą Majówkę, czyli w dniach 30 kwietnia – 3 maja nie zabraknie także warsztatów, wykładów, spotkań on-line, konkursów, transmisji, czytań i wielu innych internetowych atrakcji przygotowanych przez toruńskie instytucje kultury.

Więcej informacji i pełny program Toruńskiej Kulturalnej Majówki olline na stronie: http://torun.pl/majowka2020

* * *

Koordynatorem Toruńskiej Majówki on-line są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Cykl Koncerty z Kanapy dofinansowane przez Stoart.

* * *

Majówka 2020 — logotypy

 

  «   Wstecz

 

Skip to content