Marcin Masecki Wariacje Goldbergowskie

Opublikowano: 28 czerwca 2021 r.

Data i czas
4 lipca 2021 r. (niedziela)
18:00–20:00

Kategorie
FestiwaleKoncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Na koncercie otwarcia tegorocznego Artus Festival usłyszymy w Sali Wielkiej Wariacje Goldbergowskie – jeden z filarów klasycznej pianistyki w wykonaniu Marcina Maseckiego, świetnie znanego toruńskiej publiczności z projektu Jazz Band Młynarski-Masecki czy muzyki do filmu Zimna Wojna.
Wariacje Goldbergowskie weszły na stałe do popkultury, regularnie pojawiają się także w filmowych ścieżkach dźwiękowych. Na Sali Wielkiej w Artusie usłyszymy jak Marcin Masecki podchodzi do tego dzieła z charakterystycznym dla siebie połączeniem dystansu i erudycji – co zresztą zgodne jest z intencją barokowych kompozytorów, którzy zakładali pewną dowolność w interpretowaniu tekstu nutowego.
Jazzowe korzenie artysty dają mu szerokie możliwości reinterpretowania oryginalnej partytury, łącząc to z głęboką analizą materiałów źródłowych i dotychczasowymi doświadczeniami. Masecki daje nam absolutnie nietuzinkową i zarazem historycznie poinformowaną interpretację. Bach byłby zadowolony!
——————–
Artus Festival 2021
Partner Główny: Województwo Kujawsko-Pomorskie
Partner Technologiczny: CeX
Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020
Skip to content