„Między prokrastynacją a motywacją, czyli mózg (ucznia) pod napięciem” – wykład Marka Pisarskiego

Opublikowano: 11 marca 2021 r.

Data i czas
19 marca 2021 r. (piątek)
19:00–20:00

Kategorie
Spotkania

Mapa niedostępna

Młyny Rothera włączają się w obchody Tygodnia Mózgu 2021 – zapraszamy na wykład o uczeniu się!
W dniach 15-21 marca 2021 roku, z okazji Światowego Tygodnia Mózgu, w naszym regionie odbędzie się wiele wydarzeń popularyzujących aktualną wiedzę o mózgu i umyśle.
W ciągu ostatnich dekad dokonano wielu fascynujących odkryć dotyczących działania ludzkiego mózgu. Szczególnie interesujące nas, nauczycieli, dotyczą uczenia się. Wiele z nich stawia w nowym świetle nasze szkolne problemy. Stwierdzono na przykład, że ludzki mózg nie jest dobry w rachunkach i że zapominanie jest jego ważną umiejętnością. Warto rozpoznać te problemy i przymierzyć się do ich rozwiązania. Podczas spotkania pochylimy się nad specyfiką uczącego się mózgu w kontekście szkolnych potrzeb i w odniesieniu do wyników współczesnych badań. Będzie mowa między innymi o popełnianiu i niepopełnianiu błędów, skupianiu się i rozpraszaniu, intuicji i dociekliwości oraz zapamiętywaniu i zapominaniu. Wnioski mogą być zaskakujące, a wypływające z nich rady – z pewnością warte zastosowania – mówi Marek Pisarski z Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, nauczyciel matematyki, autor licznych artykułów, książek i materiałów dydaktycznych.
Dlaczego postanowiliśmy włączyć się w obchody Tygodnia Mózgu? Dobrostan – fizyczny i psychiczny – to słowo klucz przyświecające naszym pomysłom na zagospodarowanie Młynów Rothera. W Spichrzu Mącznym planujemy, zgodnie z inicjatywą prof. Harata, utworzenie Centrum Wiedzy o Mózgu, gdzie na wystawie stałej będziemy edukować o procesach zachodzących w mózgu, zaburzeniach czy profilaktyce – wszystko po to, aby budować społeczną empatię, pogłębiać wiedzę, świadomość i wrażliwość.
Dziękujemy Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy za zaproszenie nas do udziału w obchodach!
_______________________________________
Wykład on-line na platformie Teams
Marek Pisarski
„Między prokrastynacją a motywacją, czyli mózg (ucznia) pod napięciem”
Piątek, 19/03/2021 | godz. 19.00
Obowiązują zapisy: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
(do 19.03.2021 do godz. 18.00)
Link zostanie przesłany w dniu wydarzenia
Skip to content