Międzypokoleniowe Warsztaty Śpiewu Tradycyjnego

Opublikowano: 6 października 2020 r.

Data i czas
8 października 2020 r. (czwartek)
17:30–20:30

Lokalizacja
Domkultury! (ul. Sienkiewicza 11)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
DomuKultury! Bydgoskie Przedmieście

Wczytuję mapę...

Zapraszamy na cykl warsztatów śpiewu tradycyjnego w międzypokoleniowym, kobiecym gronie. Trzy czwartkowe spotkania dedykowane będą pracy z głosem oraz pieśniom i przyśpiewkom tradycyjnym o różnorodnej tematyce. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych.
Prowadzenie: Katarzyna Rosik
Od 2008 r. zajmuje się poszukiwaniami w zakresie kultury i muzyki tradycyjnej polskiej wsi różnych regionów. Od mistrzów muzycznego rzemiosła uczy się śpiewu, tańca, gry na bębenku jednostronnym i basach. Szczególnie jej bliska jest kultura muzyczna mikroregionu kajockiego (pogranicze radomsko-opoczyńskie), którą ma okazję poznawać przez spotkania z jej twórcami – muzykantami, śpiewakami i tancerzami – oraz przez aktywne uczestnictwo w lokalnych wydarzeniach muzycznych. Jest uczennicą śpiewaczek z Gałek Rusinowskich.
Gra na bębenku i śpiewa w kapelach Katarzyny Zedel i Wiesławy Gromadzkiej. Brała udział w projektach śpiewaczych MZK Toruń (pieśni kujawskie, pod kierownictwem Ewy Grochowskiej) i ŁKS (pieśni łęczyckie, pod kierownictwem Joanny Gancarczyk).
W 2016 roku realizowała stypendium MKiDN „Bębnisto, chodźcie też”, a w roku bieżącym realizuje projekt poświęcony pieśniom nabożnym z okolic Przysuchy. W ramach programu IMiT „Szkoła Mistrzów Budowy Instrumentów Ludowych” wraz mistrzem Zbigniewem Butrynem zbudowała kujawskie basy.
Współrealizowała projekty: Wiejskie Kluby Tańca, Serce Dzwonu, Akademia Kolberga – Kielecka Szkoła Tradycji, Wędrowny Uniwersytet Tradycji i in. Członkini Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Stowarzyszenia „Domu Tańca”. Współpracuje m.in. z olsztyńskim Stowarzyszeniem „Tratwa”. Jest redaktorką naczelną portalu MuzykaTradycyjna.pl.
Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym. Pracę graficzną łączy często z działalnością promocyjną, organizacyjną i edukacyjną wokół muzyki tradycyjnej.
Zobacz: POSAG Co Kujawy, to Kujawy, Bębnisto, chodźcie też
Wydarzenie jest nieodpłatne!
Liczba miejsc ograniczona!
Obowiązują zapisy!
mail: utu.fundacja@gmail.com
lub tel./sms: 730 356 160
Kuratorka projektu: Katarzyna Bukowska
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”
#Zielnikświętowańpolskich
#Niepodległa
Skip to content