Międzypokoleniowe warsztaty teatralne z audiodeskrypcją

Opublikowano: 25 czerwca 2021 r.

Data i czas
27 czerwca 2021 r. (niedziela)
14:00–16:00

Kategorie
Warsztaty

Mapa niedostępna

Podczas warsztatów teatralnych zainspirujemy się trzema tajemniczymi przedmiotami związanymi z twórczością Tadeusza Kantora. Podczas twórczych działań szczególnie mocno zaangażujemy dotyk, słuch i zmysł ruchu. Uruchomimy naszą wyobraźnię, by za pomocą przedmiotów i naszych ciał zbudować nowe, teatralne światy.
Do udziału zapraszamy dzieci od 10 roku życia, młodzież i dorosłych. Zajęcia będą dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku.
Warsztaty są częścią projektu „Laboratorium obiektu” realizowanego przed Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka wraz z partnerskimi teatrami.
Kiedy? 27 czerwca, godz. 14.00-15.00
Gdzie? Warsztaty odbędą się na świeżym powietrzu, zbiórka przed wejściem do budynku Sceny na Zapleczu (od ul. Fosa Staromiejska). W przypadku deszczu przeniesiemy warsztaty do wnętrza teatru.
Zapisy i więcej informacji:
Katarzyna Peplinska-Pietrzak
E-mail: edukacja@teatr.torun.pl
Tel./SMS: 605 034 199
Prowadząca warsztaty:
Katarzyna Peplinska-Pietrzak – pedagożka teatru, koordynatorka dostępności, twórczyni projektów artystycznych i edukacyjnych, członkini Sieci Liderek i Liderów Dostępności. Ukończyła dwuletni kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu w Warszawie i Fundację Burdąg. W 2020 i 2021 r. otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
O projekcie:
„Wędrujący obiekt” to element międzypokoleniowego programu „Laboratorium obiektu” realizowanego przez krakowską Cricotekę wraz z partnerskimi teatrami. Zasadą i głównym założeniem całego projektu jest zapoznanie uczestników z procesem powstawania scenicznego świata, ze szczególnym naciskiem na rolę obiektów teatralnych: rekwizytów, kostiumów, materialnych resztek.
Inspirację do działań stanowią wybrane obiekty z kolekcji Cricoteki, które są punktem wyjścia do poszukiwania ich kapitału twórczego – muzycznego, konstrukcyjnego, plastycznego, skojarzeniowego. W ramach projektu Laboratorium chcemy przyjrzeć się im bliżej: przeanalizować ich konstrukcję, budowę, historię powstania, ale także uruchomić naszą wyobraźnię i pozwolić na twórczą interpretację poprzez własne działania.
Koncepcja i koordynacja: Justyna Droń
Partnerzy: Wrocławski Teatr Lalek, Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach, Państwowy Teatr Lalki Tęcza w Słupsku, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Patronat: Teatroteka Szkolna, e-teatr.pl
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Wydarzenie w ramach Święta ulicy Wilama Horzycy, podczas którego zaplanowano także:
🟡 Licytację kostiumów i rekwizytów teatralnych
🟢 Niedzielę w Teatrze – śniadanie i warsztaty
Więcej informacji:
https://fb.me/e/cZxZ2221Z
Skip to content