Migracje roślinne – warsztaty do wystawy No Man’s Land/Ziemia niczyja

Opublikowano: 28 lipca 2022 r.

Data i czas
6 sierpnia 2022 r. (sobota)
12:00–14:00

Lokalizacja
CSW „Znaki Czasu” (ul. Wały gen. Sikorskiego 13)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

Warsztaty dla osób dorosłych organizowane w przestrzeni wystawy No Man’s Land/Ziemia niczyja)
🌿 Ile roślin, które znamy doskonale, pochodzi z innych kontynentów? Jak wiele z tych, które rosną wszędzie wokół nas nazywamy chwastami, bo nie znamy ich prawdziwych nazw? Jak wiele polskich i słowiańskich tradycji kuchennych czy leczniczych czeka na ponowne odkrycie? Zdecydowanie zbyt wiele. Dlatego zapraszamy Was na spotkanie z rodzimymi ziołami! Porozmawiajmy o gatunkach niezwykle ważnych dla naszej kultury (oraz zdrowia), przyrządźmy z nich leki, poznajmy ich tajemnice i potencjał, skrywany przez tych zielonych bohaterów naszych przydrożnych zarośli.
🌿 Warsztaty poprowadzi Sara Orzechowska – zielarka, folklorystka, doktorantka UMK, zajmująca się naukowo badaniem tradycji zielarskich w folklorze polskim. Certyfikowany towaroznawca zielarski, ale przede wszystkim praktyk. Autorka licznych kursów, projektów i warsztatów o tematyce zielarskiej i etnobotanicznej, a także artykułów naukowych o tradycyjnym wykorzystaniu roślin.
Wstęp darmowy
obowiązują wcześniejsze zapisy w recepcji CSW: osobiście w godzinach otwarcia CSW bądź telefoniczne pod nr. 56 610 97 18
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i z programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa.
Skip to content