Mikroklimat w słoiku | Warsztaty florystyczne na miejscu!

Opublikowano: 3 czerwca 2020 r.

Data i czas
18 czerwca 2020 r. (czwartek)
17:30–19:00

Lokalizacja
Fantastyczny Dom Kultury w Toruniu (ul. Okólna 169)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Spotykamy się na żywo, by zrealizować nasz, tak bardzo oblegany przez Was, projekt! 🙂 Jednym słowem zapraszamy na słoiki.

Słoik może mieć mnóstwo zastosowań – od przechowywania konfitur po lampiony DIY, czy pomoc w przewożeniu czegoś płynnego lub sypkiego… My wykorzystamy go jeszcze inaczej! Podczas kolejnej edycji warsztatów florystycznych stworzymy swój własny mikroklimat w słoiku.

Zasadzone rośliny będą samowystarczalne. To małe biosfery, gdzie panujące warunki imitują naturalne środowisko ich życia. W szklanych naczyniach zamkniemy chwilę, ale nie uśmiercimy natury, żeby stanowiła tylko i wyłącznie dekorację. Rośliny w słoikach żyją i mają się świetnie. Wytwarzają wszystko, co jest potrzebne do życia, a zwłaszcza tlen, dlatego nie duszą się w słoiczkach, tylko oddychają i zachowują wilgotność. Należy je od czasu do czasu podlać, ale na pewno nie tak często, jak rośliny doniczkowe. „Słoiczkowe” rośliny nie lubią pełnego światła ani źródeł ciepła, za to bardzo lubią być widoczne. Wyeksponowane w mieszkaniu cieszą oko, jako modna dekoracja.

Będzie to cenna lekcja przyrody dla ciekawych świata dzieci i okazja na stworzenie kultowej, oryginalnej ozdoby do domu. To także idealny prezent!

Zajęcia międzypokoleniowe przeznaczone dla wszystkich od 4 roku życia. Możesz przyjść sam, z dzieckiem, przyjacielem, przyjaciółką i razem z nami stworzyć swój własny mikroklimat i zabrać go ze sobą. Będzie wesoło i kreatywnie.

Prowadząca: animatorka kultury, florystka, architekt krajobrazu – Aleksandra Strzelec.

Zapisy i informacje: aleksandra.strzelec@artus.torun.pl | nr. tel. 56 654 84 56 | lub przez FB

Bilety: 30zł / normalny (w cenie materiały)

Skip to content