Mirosław Czyżykiewicz | Artus Festival Koncert

Opublikowano: 28 czerwca 2021 r.

Data i czas
28 lipca 2021 r. (środa)
18:30–20:00

Kategorie
FestiwaleKoncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Mirosław Czyżykiewicz w trakcie Artus Festival zagra w Sali Wielkiej koncert, który otworzy część literacką Festiwalu, odbywającą się na przełomie lipca i sierpnia. Koncertem poświęconym twórczości Josifa Brodskiego zacznie odbywający się w Dworze Artusa cykl spotkań z autorami i autorkami książek, dziennikarzami oraz językoznawcami, którzy pojawią się na spotkaniach z publicznością w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki.
Mirosław Czyżykiewicz to kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz – z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W tym roku obchodzi swoje sześćdziesiąte urodziny. Czyżykiewicza zdefiniować trudno… cenią go zarówno miłośnicy Stachury, Wysockiego, a także Leonarda Cohena. Artysta na scenie śpiewa zarówno swoje utwory, jak i wiersze Josifa Brodskiego, którym jest zafascynowany. Wyróżnia go charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, czy melorecytacja.
W czasie lipcowego koncertu Mirosława Czyżykiewicz usłyszymy piosenki, które niezmiennie od dwudziestu lat poruszają wyobraźnię i każdą strunę naszej duszy.
Artus Festival 2021
Partner Główny: Województwo Kujawsko-Pomorskie
Partner Technologiczny: CeX
Współpraca: Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Baj Pomorski, Muzeum Okręgowe w Toruniu, MCK Aleksandrów Kujawski, Restauracja Luizjana, Hotel Mercure
Patroni medialni: TV Toruń, Radio GRA, TVP3 Bydgoszcz, OtoTorun.pl, Nowości
Sponsorzy: PGE, Nova Trading, Browar Olbracht, Somm+, coffee and tea DEPOT, Fabryka Cukiernicza Kopernik, Rossmann
Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020
Skip to content