Monodram „Kot mi schudł”

Opublikowano: 9 marca 2021 r.

Data i czas
27 marca 2021 r. (sobota)
18:00–19:30

Kategorie
Spektakle

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Przed nami Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Z tej okazji Teatr Amorficzny działający w Dworze Artusa – filii Dom Muz na Podgórzu, przygotował dla Was monodram „Kot mi schudł” w wykonaniu Marii Podoleckiej, w reżyserii Joanny Łagan.
Jest to wydarzenie wpisujące się w ogólnopolską akcję Dotknij Teatru.
Monodram powstał w oparciu o tekst Podanie o miłość Katarzyny Grocholi. Maria Podolecka zaprezentowała go w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (Słupsk X 2020) w Turnieju Teatru Jednego Aktora, podczas XVII Festiwalu Sam na scenie i zajęła II miejsce, natomiast Joanna Łagan otrzymała nagrodę (także II miejsce) za reżyserię. Ponadto monodram miał być prezentowany na 16. Festiwalu Teatrów Niewielkich w listopadzie 2020 r. Ze względu na zaostrzenie obostrzeń związanych z pandemią festiwal został odwołany.
Aby dotknąć teatru jeszcze bliżej i bardziej poczuć smak tego święta przygotowaliśmy dla Was małą niespodziankę oraz godzinne warsztaty, które poprowadzi Joanna Łagan wraz z członkami Teatru Amorficznego. W programie warsztatów m.in. ćwiczenia dykcyjne, praca nad mimiką twarzy, ekspresją ciała, poznawanie różnych sposobów interpretacji tekstów, a także przygoda z tkaniną oraz rekwizytem na przykład w kluczu teatru absurdu.
Po warsztatach możliwość zapoznania się także z wybranymi zdjęciami z dorobku Teatru Amorficznego.
wstęp wolny!
Skip to content