Mrozu, The Dumplings i Avi na Nada Festiwal!

Opublikowano: 26 czerwca 2024 r.

Data i czas
30 sierpnia 2024 r. (piątek) – 31 sierpnia 2024 r. (sobota)
Całodniowe

Lokalizacja
Plac Podominikański (Plac Podominikański )

Kategorie
FestiwaleKoncerty

Wczytuję mapę...

W Toruniu tego lata nie będzie podobnego wydarzenia. Z okazji 10. edycji Festiwal Nada idzie w plener, a na imprezie zagrają najpopularniejsi polscy artyści. Do dotychczas ogłoszonych choćby Darii Zawiałow i Artura Rojka dołączą m.in. Mrozu, The Dumplings i raper Avi.

Festiwal Nada, przez lata, zdążył przebić się do świadomości toruńskiej publiki, dzięki jakościowym koncertom muzyki alternatywnej. Dziewięć pierwszych edycji to zawsze nieszablonowy skład artystów reprezentujących różnorodnego gatunki, od rapu, przez jazz, po neoklasykę w wykonaniu Hani Rani czy Lubomyra Mielnika. Po wielu latach organizacji wydarzenia w często niestandardowych przestrzeniach, organizatorzy tym razem postanowili przygotować imprezę plenerową i zaprosić na festiwal w Centrum Targowym Park przy Szosie Bydgoskiej 3.

10. edycja festiwalu Nada odbędzie się już 30 i 31 sierpnia. Karnety dostępne są od początku czerwca. Dziś poznaliśmy już wszystkich wykonawców, którzy wypełnią scenę główną imprezy. Najgłośniejszym nazwiskiem drugiego ogłoszenia jest zdecydowanie Mrozu, który po premierze albumu “Złote bloki” szturmem zdobył krajowe sceny i na nowo trafił do serc szerokiej publiczności. Na festiwalu 10 lecie istnienia będzie świętował również zespół The Dumplings. Letnia trasa duetu obejmuje krótką listę miast, tym bardziej cieszy, że znalazł się na niej Toruń. Listę headlinerów imprezy uzupełnia, charyzmatyczny i wymykający się z wszelkich ram, raper Avi.

Oprócz wymienionych wcześniej gwiazd polskich scen, do składu festiwalu dołączyły zespoły związane ze sceną niezależną. Na fanów eksperymentalnej muzyki jazzowej czeka występ grupy JAVVA z Maciem Morettim w składzie, miłośnicy gitarowego grania docenią na pewno występ The Stubs, a województwo Kujawsko-Pomorskie reprezentować będzie w ramach obchodów Roku Kobiet Odważnych – uzdolniona Klaudia Marzec.

Festiwal Nada w 2024 to w tym roku największe muzyczne wydarzenie w Toruniu. Chęć dotarcia do szerokiego grona odbiorców potwierdza zaproszenie do udziału w nim seniorów. Osoby powyżej 66 roku życia wezmą udział w imprezie zupełnie za darmo. Podobnie sytuacja się ma z dziećmi, które nie skończyły jeszcze 5 lat. Dla pozostałych zainteresowanych czekają karnety na www.goingapp.pl, gdzie trwa sprzedaż drugiej puli wejściówek. Przed nami jeszcze ogłoszenie składu afterów, które odbywać się będą w bezpośrednim sąsiedztwie plenerowej sceny Nada Festiwalu.

Skip to content