Muzyka w ciemności | Stanisław Słowiński & Astral Balloon DUO

Opublikowano: 14 stycznia 2020 r.

Data i czas
30 stycznia 2020 r. (czwartek)
19:00–20:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Po raz kolejny w Dworze Artusa zagości unikatowa impreza: koncert w ciemności, który tym razem odbędzie się w ramach Visions Promo Tour 2019. Będzie to jedyna w swoim rodzaju fuzja brzmień akustycznych, syntezatorów i live samplingu!

Koncert Stanisław Słowiński / Astral Balloon DUO – to kompozycje solowe oraz utwory z albumów Landscapes Too Easy to Explain i Visions | Between Love & Death, a także utwory z najnowszej płyty Visions Violin Concerto remixowane na żywo. A wszystko będzie miało miejsce w zupełnej ciemności, tworząc pełen magii klimat oderwania od codzienności.

Astral Balloon to solowy projekt Justyna Małodobrego – basisty, producenta muzycznego, kontrabasisty. Sonorystyczny przelot od hip-hopowych bitów wędzonych w nowohuckim dymie, aż do psychodelicznego techno prosto z krakowskich piwnic. Uciekając od brzmieniowych szablonów tworzy świeże, dojrzewające brzmienie, niepodobne do tego, co zwykliśmy słyszeć w polskich radiach.

Stanisław Jan Klemens Słowiński zaś to skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Jako lider autorskich projektów, sideman, muzyk sesyjny gra przeszło 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny klubów i festiwali całego świata; m.in.: Polska, Hiszpania, Węgry, Serbia, Islandia, Niemcy, Chiny, Korea Południowa, Chile, Cabo Verde. Z autorskim materiałem zadebiutował albumem Landscapes Too Easy To Explain, który ukazał się w międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia. Podczas premierowej trasy koncertowej liczącej ponad 30 000 km odwiedził ze swoim zespołem wiele krajów europejskich; m.in. Hiszpanię, Serbię, Rumunię, Słowację, Czechy, Węgry; wziął też udział w największej w historii polskiej jazzowej trasie koncertowej w Chinach Jazzpopolsku.

Skip to content