My Jazzy Valentine – Agnieszka Maciaszczyk & Michał Ciesielski

Opublikowano: 28 stycznia 2020 r.

Data i czas
12 lutego 2020 r. (środa)
20:00–22:30

Lokalizacja
Brando’s music (ul. Żeglarska 25)

Kategorie
Koncerty

Wczytuję mapę...

W środę 12 lutego mamy przyjemność już po raz trzeci zaprosić Państwa na koncert pt. My Jazzy Valentine, w ramach naszego cyklu Brando’s music Jazz Live. Tego wieczoru w ciepłej i serdecznej atmosferze wybrzmią piosenki o miłości w wykonaniu duetu Agnieszka Maciaszczyk (wokal) i Michał Ciesielski (piano).

Agnieszka i Michał poznali się w Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie razem studiowali, a także później wykładali na kierunku Jazzu i muzyki estradowej. Nagradzani na wielu festiwalach muzycznych. Grają razem, inspirują i przyjaźnią się od prawie 10 lat. Zgrani harmonicznie, humorystycznie oraz stylistycznie sprawiają, że ich występy są niezapomniane i magiczne.

Oprócz autorskich kompozycji z debiutanckiej płyty wokalistki „In search of”, usłyszymy znane i lubiane standardy jazzowe, soulowe, a także polskie kompozycje – Kabaretu Starszych Panów, Wojciecha Młynarskiego. Wyjątkowe aranżacje i interpretacje utworów przywołają uśmiech, wzruszenie oraz otulą ciepło w ten zimowy czas.

Someday z płyty „In search of”: https://www.youtube.com/watch?v=w2WAMHRlcwg

Dionizy Piątkowski (jazz.pl) o Agnieszce Maciaszczyk:

„Uwagę na Agnieszkę Maciaszczyk zwróciłem przy okazji zmagań konkursu w poznańskim Blue Note w 2014 roku. Już wtedy jej pomysł i artykulacja wokalna wzbudziła zachwyt jury i otrzymała nagrodę. Teraz Agnieszka Maciaszczyk wraca z autorskim pomysłem i albumem, który pokazuje, jak ciekawa i wszechstronna jest młoda wokalistka oraz jak blisko jest jej do grona nowych, ciekawych wokalistek ocierających się o jazz i jego okolice. (…) Pojmuje jazz i muzykę w szczególnie piękny, wrażliwy i subtelny sposób. […] Jest przy tym niezwykle autentyczna, nie sili się na agresywną ekspresję swojego głosu, lecz stara być kolejnym (wokalnym) instrumentem.”

https://jazz.pl/agnieszka-maciaszczyk-in-search-of-exit-pona-sound/

AGNIESZKA MACIASZCZYK to pochodząca z Poznania wokalistka, autorka tekstów oraz muzyki. Od ponad 8 lat związana z Trójmiastem, z którego czerpie inspiracje do tworzenia i życia. Wielokrotnie wyróżniana w konkursach oraz festiwalach międzynarodowych, m.in: finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contest (jako jedyna kobieta w swojej kategorii) laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie, finalistka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej WSCHODY w Lublinie, laureatka nagrody specjalnej (2015 r.) oraz II miejsca (2016 r.) na BLUE NOTE JAZZ COMPETITION w Poznaniu, laureatka II miejsca na Novum Jazz Festiwalu (najwyższe dotychczas wyróżnienie przyznane na tym konkursie wokalistce).

W 2014 roku wystąpiła na Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni. Latem 2015 roku wydała EPKĘ, na której wspierają ją wspaniali muzycy: Michał Ciesielski – fortepian oraz instrumenty klawiszowe, Jarosław Stokowski – gitara basowa oraz kontrabas, Adam Golicki – perkusja, Kaya Meller – trąbka, Szymon Łukowski – saksofony oraz klarnet basowy.
W lutym 2017 roku rozpoczęła trasę koncertową poświęconą wybitnej wokalistce Dianne Reeves; Tribute to Dianne Reeves.
W listopadzie 2018 r. podczas XI Novum Jazz Festiwalu w Łomży miał premierę debiutancki album artystki „IN SEARCH OF”, na którym towarzyszą jej muzycy z Gdańska, Bydgoszczy oraz z Wrocławia: Michał Ciesielski, Michał Bąk, Przemysław Jarosz i Szymon Łukowski.
Utwór Someday utrzymywał się przez 6 tygodni na liście przebojów jazzowych TOP JAZZ w Polskim Radio PiK. Na co dzień Agnieszka uczy śpiewu, emisji i interpretacji piosenki (do niedawna 4 lata na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a obecnie w Yamaha School).

MICHAŁ CIESIELSKI – kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego oraz na specjalności Instrumentalistyka Jazzowa w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dr. Sławomira Jaskułke. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog.

Michał ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk eatralnych i do filmu).

Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama, RCK Pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Wschody (nagroda dla najlepszego akompaniatora), Międzynarodowy Konkurs Jazzowy Big Sky w Moskwie, European Jazz Contest, Novum Jazz Festival). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także w
Niemczech, Anglii, Holandii, Włoszech, Rosji i Kazachstanie.

Współpracował z takimi muzykami, jak: Brian Fentress, Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Maciej Grzywacz, Marcin Gawdzis, Grzegorz Nagórski, Marcin Jahr czy Cezary Paciorek.

Bilety 25 zł (35 zł w dniu koncertu) do nabycia w naszym barze, online: https://goingapp.pl/evt/2157901/my-jazzy-valentine-agnieszka-maciaszczyk-i-michal-ciesielski-brandos-music-jazz-live

Skip to content