„Na szlaku przygody” – ferie w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Opublikowano: 22 grudnia 2020 r.

Data i czas
7 stycznia 2021 r. (czwartek)
11:00–13:00

Lokalizacja
Muzeum Podróżników (Franciszkańska 9)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Muzeum Okręgowe w Toruniu

Wczytuję mapę...

Czas ferii to dobra okazja do odbycia podróży! W tym roku, w stulecie urodzin jednego z największych polskich podróżników – Tony’ ego Halika proponujemy odbycie podróży wirtualnej. Na naszej mapie wybraliśmy kilka miejsc, które powinien odwiedzić każdy poszukiwacz przygód. Kraje, do których się przeniesiemy, leżą na obszarach Ameryki Południowej, Afryki i Dalekiego Wschodu.
Wszystkie osoby zainteresowane spotkaniami edukacyjnymi online, podczas których wyruszymy w wirtualną podróż prosimy o rezerwację miejsc pod adresem de@muzeum.torun.pl.
Dodatkowo na stronie muzeum dostępna będzie strefa aktywności PODRÓŻNIKA, z materiałami edukacyjnymi do pobrania.
Podsumowaniem ferii będzie konkurs. Zachęcamy do sprawdzenia i utrwalenia wiedzy zdobytej podczas zajęć. Osoby, które poprawnie wykonają wszystkie zadania otrzymają nagrody.
Harmonogram spotkań:
07.01.2021 r. (czwartek), godz. 11.00
Urodzony pod gwiazdą przygody – przybliżenie postaci Tony’ego Halika w 100-lecie urodzin; największe przygody, egzotyczne pamiątki.
11.01.2021 r. (poniedziałek), godz. 11.00
Kimono, rzecz do noszenia – rodzaje tradycyjnych kimon. Pokaz zakładania kimona i wiązania pasa obi.
13.01.2021 r. (środa), godz. 11.00
Walizka pełna skarbów – prezentacja pamiątek z różnych stron świata, ciekawostki oraz zabawy edukacyjne na ich temat.
15.01.2021 r. (piątek), godz. 11.00
Ceremonia herbaciana – prezentacja akcesoriów służących do ceremonii herbacianej oraz pokaz parzenia herbaty japońskiej – matcha.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 9-13 lat. Koszt udziału w jednym spotkaniu wynosi 5 zł/ osobę. Przy zakupie pakietu czterech spotkań w cenie 20 zł – bilet wstępu na wieżę gratis! (do wykorzystania po otwarciu muzeum). Po zakupie biletu online, na dzień przed zajęciami, każdy uczestnik otrzyma link do spotkania. Ilość miejsc ograniczona.
Serdecznie zapraszamy!
Skip to content