Naukowe urodziny Mikołaja Kopernika

Opublikowano: 17 lutego 2023 r.

Data i czas
18 lutego 2023 r. (sobota)
17:00–20:00

Lokalizacja
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (ul. Łokietka 5)

Kategorie
SpotkaniaWarsztaty

Organizator
Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”

Wczytuję mapę...

1⃣8⃣ lutego zapraszamy na „Naukowe urodziny Kopernika”. Przygotowaliśmy naukowe show dla dzieci oraz wiele popularnonaukowych atrakcji.
⭐ W przestrzeni naszego centrum nauki dzieci podczas naukowego show zostaną efektownie wprowadzone do niezgłębionego wszechświata. Uczestnicy i uczestniczki zamienią się w architektów i przy pomocy klocków LEGO będą mogli budować konstrukcje związane z kosmosem i Mikołajem Kopernikiem. Wszystkie budowle zostaną połączone, tworząc makietę. Ponadto będzie okazja, aby odpowiednio zaprogramować powstałe budowle.
⭐ Nie zabraknie stanowisk związanych ze średniowieczną modą, ówczesnymi trendami w uczesaniu i ozdabianiu głowy, jak również „makijażem”. Pokażemy jeden ze średniowiecznych tańców popularnych w czasach kopernikańskich, a dzieci będą mogły wziąć udział w mikołajowej odlotowej dyskotece. Przygotowaliśmy również zabawę polegającą na poszukiwaniu modeli planet ukrytych w basenie z kulkami.
⭐ Na stanowisku „Kosmiczny kadet” uczestnicy/uczestniczki wcielą się w kosmicznych pilotów. Zbudują własny statek i za jego pomocą na specjalnie przygotowanym torze odbędą podróż do Księżycowego Krateru Kopernika. Ponadto dowiedzą się dlaczego kratery uderzeniowe są niezwykle ważne w misjach na inne ciała niebieskie oraz co można w nich znaleźć.
⭐ Odkryjemy również reguły średniowiecznych turniejów rycerskich, popularnych także w czasach Mikołaja Kopernika, i będzie okazja, aby wziąć udział w jednym z nich.
⭐ Podsumowaniem dobrej urodzinowej zabawy u Kopernika będzie pamiątkowe kosmiczne zdjęcie, które będzie można zabrać ze sobą do domu.
Skip to content