Noc Księgarń 2023 w Księgarni Kafka i spółka

Opublikowano: 10 października 2023 r.

Data i czas
13 października 2023 r. (piątek) – 14 października 2023 r. (sobota)
10:00–16:00

Kategorie
Spotkania

Mapa niedostępna

W tym roku także przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego:
PIĄTEK – 13 PAŹDZIERNIKA:
– Godz. 18:00. Spotkanie autorskie z autorką powieści kryminalnych Olgą Rudnicką.
Olga Rudnicka to autorka kilkudziesięciu powieści kryminalnych, znakomicie łączących w sobie wątki śledcze i komediowe. Spotkanie promować będzie najnowszą książkę z serii Detektyw Matylda na tropie, zatytułowaną „Między młotem a imadłem”.
Rozmowę poprowadzi dziennikarz Adrian Aleksandrowicz.
Spotkanie zorganizowane we współpracy z Wydawnictwem Prószyński i S-ka.
– Godz. 19:30. Prelekcja audiowizualna toruńskiego astronoma Jerzego Rafalskiego zatytułowana „Planetarium Kopernika”.
Wydaje się, że obserwacje planet zarezerwowane są tylko dla astronomów wyposażonych w potężny sprzęt optyczny. Tymczasem Kopernik, który nie znał jeszcze lunet, czy teleskopów dokonał epokowego odkrycia budowy naszego Układu Planetarnego tylko za pomocą nieuzbrojonego wzroku, drewnianych kątomierzy i logiki łączącej wyniki obserwacji. Okazuje się, że i dzisiaj wystarczy trochę cierpliwości, pogodnych nocy i wiedzy gdzie i jak patrzeć, by dostrzec ruch obiegowy planet wokół centralnego Słońca, a nawet rozświetlone latarniami niebo nie będzie przeszkodą. A jak przybliżyć owe zjawiska i dostrzec je na prawdziwym niebie w nadchodzących miesiącach pomoże spotkanie z astronomem, które dzięki realistycznej wizualizacji planetarium pokaże na ekranie piękno pogodnego nieba, oraz zachęci do własnych obserwacji wszystkich miłośników spraw nie z tej Ziemi.
PIĄTEK-SOBOTA:
Dwudniowa promocja -20% rabatu na (prawie) całą naszą ofertę.
W dniach 13-14 października (piątek-sobota) obowiązuje w naszej księgarni rabat -20% na (prawie) całą ofertę. Z promocji wyłączyliśmy już aktywne (często o wiele większe) przeceny.
Rabat dotyczy wyłącznie zakupów stacjonarnych.
Projekt grafiki przygotowała Magdalena Kwiatkowska.
Wydarzenie organizowane we współpracy z dystrybutorem książek OSDW Azymut. Więcej informacji oraz program Nocy Księgarń 2023 znajdziesz na www.nocksiegarn.pl.
Skip to content